Revolut oznámil parádnu novinku! – Prináša krypto peňaženku a umožní stakeovať kryptomeny!
Revolut oznámil parádnu novinku! – Prináša krypto peňaženku a umožní stakeovať kryptomeny! ,zdroj: www.shutterstock.com/daily_creativity

Revolut, novodobá a progresívna platforma digitálneho bankovníctva, pracuje na svojej expanzii. Tentokrát sa rozhodli pridať hneď dve novinky. Ide o kryptomenovú peňaženku a možnosť stakovať kryptomeny!

Okrem digitálnych aktív sa spoločnosť začala pozerať aj na hypotekárny sektor. Nikolaj Nikolajevič Storonskij, britský podnikateľ ruského pôvodu a generálny riaditeľ tejto fintechovej spoločnosti so sídlom v Londýne, oznámil, že presadzuje svoju stratégiu stať sa komplexnou „superaplikáciou“.

Mohlo by ťa zaujímať: V Eúropskej centrálnej banke opisujú kryptomeny ako Ponziho schému a veria, že „krypto-bublina“ čoskoro praskne!

Progresívny Revolut expanduje!

Revolut, ktorý v súčasnosti ponúka naozaj efektívne a „user-friendly“ platobné služby, čiastočné obchodovanie s kryptomenami, obchodovanie s akciami a komoditami či sporiace účty, sa v krátkodobom horizonte zameriava na rozširovanie svojich remitencií a spustenie produktu „kupuj teraz, zaplať neskôr“. Bez ohľadu na popularitu a úspech tejto aplikácie, riaditeľ Revolutu povedal, že „naša spoločnosť má pred sebou ešte veľa práce, aby sa stala čo najkomplexnejším miestom pre finančné služby.“

Storonskij ďalej dodáva:

Vezmime si napríklad digitálnu kryptopeňaženku, umožnenie vkladov, výber kryptomien, požičiavanie, či ,stakovanieʻ. Toto sú ďalšie aspekty, ktoré nám ozaj chýbajú a na ktorých neustále pracujeme,“ povedal pre Reuters riaditeľ a zakladateľ aplikácie Revolut.

K tomu ešte dodal, že „taktiež je dôležité, aby spoločnosť zvážila expanziu aj na hypotéky. Podľa neho sú úvery, napríklad na bývanie, dosť dôležitou súčasťou spotrebiteľského finančného života“.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Fintech spoločnosť napreduje vo všetkých smeroch!

Konkurencia však číha, a Revolut v žiadnom prípade nie je sám vo svojom úsilí stať sa celosvetovou finančnou „superaplikáciou“. Giganti ako napríklad Amazon sa pomaličky zbavujú tradičných finančných sprostredkovateľov a pripájajú svoje softvéry k novodobým startupom, ktoré dokážu svojim zákazníkom ponúknuť všetko na jednom mieste od bankovníctva až po poistenie. Spoločnosti po novom pridávajú aj kryptomeny, avšak na to si budeme ešte musieť počkať. Napríklad taký Apple podľa Briana Armstronga, zakladateľa kryptoburzy Coinbase, má všetky vlohy na to stať sa „lídrom tohto odvetvia, avšak tí robia presný opak.“ Viac o kritike tu.

Revolut je tiež známy tým, že umožňuje globálne prevody peňazí, ktoré prebiehajú takmer okamžite. Spoločnosť zaviedla v januári tohto roku bezplatné prevody na bankové účty v Mexiku a nedávno spustila super rýchle prevody zo Spojených štátov do Čile, Brazílie či Južnej Kórey.

To, čo sme dokázali, je úžasné, pretože nikto na svete nedokáže to, čo my. Ak to porovnáte s poskytovateľmi ako WorldRemit alebo Western Union, ani jeden z nich nemá túto schopnosť okamžitého prevodu peňazí, a to všetko bez poplatkov!“ povedal Storonskij.

Čítaj ďalej: Správa Bank of Spain varuje pred kryptomenami a ich vplyvom na finančnú stabilitu