Goldman Sachs a Bitcoin
Goldman Sachs a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, mundissima

Jedna z najväčších svetových bankových spoločností Goldman Sachs urobila významný krok. Začína ponúkať pôžičky, ktoré budú kryté Bitcoinom. Ako to bude celé fungovať?

Goldman Sachs a Bitcoin

S touto zaujímavou správou prišla ako prvá agentúra Bloomberg. Banka Goldman Sachs vytvára úvery, ktoré budú priamo kryté Bitcoinom. Ako to teda celé funguje? Veľmi jednoducho!

Zabezpečený úver umožní dlžníkovi využívať BTC ako zábezpeku na hotovostnú pôžičku. Ak teda patríte k hodlerom BTC, týmto spôsobom môžete získať fiat menu, ako napríklad americký dolár. A to všetko výmenou za to, že banke poskytnete vaše BTC ako zábezpeku.

V prípade, ak cena BTC poklesne, banka môže od vás vyžadovať, aby ste navýšili svoj kolaterál. V opačnom prípade, ak neučiníte tento krok, hrozí vám likvidácia.

Prečítaj si tiež: HOT! – je to oficiálne! Druhá krajina sveta oficiálne prijala Bitcoin ako zákonné platidlo!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Konkrétnejšie detaily tohto úverového produktu zatiaľ nie sú známe. Hovorca Goldman Sachs sa však vyjadril, že ide o jeden z najzaujímavejších produktov na trhu, a to najmä vďaka jeho štruktúre a nepretržitému riadeniu rizík.

Produkty, resp. úvery, ktoré sú kryté priamo Bitcoinami, sa v poslednom období stávajú čoraz populárnejšími. Veľmi výhodné je to najmä pre spoločnosti, ktoré sa zaoberajú ťažbou BTC.