Amazon a Bitcoin
Amazon a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, 24K-Production

Výkonný riaditeľ spoločnosti Amazon prezradil, že v najbližšej dobe určite neplánujú žiadne projekty pre prijatie kryptomien. Čo ich však zaujíma, je sektor NFT.

Amazon a kryptomeny?

Aj keď je svet kryptomien čoraz populárnejší, stále sa nájdu spoločnosti, ktoré jednoducho tento sektor nechcú prijať. Takouto spoločnosťou je aj Amazon. Podľa slov výkonného riaditeľa spoločnosti Andyho Jassyho, v žiadnom prípade neuvažujú o prijatí kryptomien.

Nie sme blízko k tomu, aby sme pridali kryptomeny ako platobný mechanizmus do nášho maloobchodného podnikania, ale verím, že časom tento trh extrémne vyrastie.“

Nádej však existuje v prípade NFT. Moderátor CNBC sa Jassyho spýtal, či sa Amazon zapojí do sektoru s NFT tokenmi?

Myslím si, že je to možné, aby sme v budúcnosti začali riešiť projekty v tomto sektore,“ povedal.

Prečítaj si tiež: [Rozhovor] Daniel Fekete: Burza Binance ponúka jednoduchý a lacný nákup Bitcoinu pre začiatočníka

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Ak by Amazon s určitosťou vstúpil do sveta NFT, bolo by to v podstate nasledovanie krokov konkurencie v podobe platformy eBay.

eBay umožňuje na svojej platforme predaj NFT za rôzne digitálne zberateľské predmety. Je len otázkou času, kedy sa táto spoločnosť uberie aj cestou platieb s kryptomenami. Od Amazonu sa najviac očakávalo po tom, čo v júli 2021 zverejnili inzerát, že hľadajú skúseného produktového lídra na rozvoj stratégie v oblasti digitálnych mien a blockchainu. Nič závratného sa však neudialo.

Ak by gigant ako Amazon vstúpil do sveta kryptomien, bol by to pre tento sektor ďalší obrovský krok v otázke globálneho prijatia.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre