V Mexiku navrhujú „bitcoinový“ zákon ako v El Salvádore!

Kategorie: Novinky
V Mexiku navrhujú „bitcoinový“ zákon ako v El Salvádore!
V Mexiku navrhujú „bitcoinový“ zákon ako v El Salvádore! ,zdroj: www.shutterstock.com/Useacoin

Indira Kempis, senátorka štátu Nuevo Leon v Mexiku, chce, aby sa jej krajina stala druhou na svete, ktorá zavedie Bitcoin ako zákonné platidlo!

V Mexiku chcú akceptovať Bitcoin!

V rozhovore pre „Diario El Salvador“ mexická zákonodarkyňa ocenila charakteristiku a funkcie Bitcoinu ako meny, z ktorej by mohli mať úžitok napríklad ľudia bez bankového účtu. Povedala, že konzultovala to s ľuďmi, ktorí majú výborne znalosti v tejto sfére. Kempis chce využiť svoj politický vplyv na podporu adopcie Bitcoinu v celom Mexiku.

Mohlo by ťa zaujímať: V dubajskej reštaurácii sa odteraz môžete najesť za Dogecoin!

Kempis sa vyjadrila:

Potrebujeme, aby sa Bitcoin v Mexiku stal zákonným platidlom. Ak neurobíme rozhodnutie, aké urobil El Salvádor, bude veľmi ťažké konkretizovať ďalšie kroky.“

Ďalej dodala, že chce vytvoriť zákony, ktoré „predvídajú budúcnosť“ namiesto toho, aby opravovali minulosť.

Senátorka Indira Kempisová sa už dlhší čas prikláňa k adopcii Bitcoinu. Po oznámení prezidenta Salvádoru, Nayiba Bukeleho, že BTC bude v krajine prijatý ako zákonné platidlo, bola Kempis jednou z tých političiek (a politikov), ktoré na svoj profilový obrázok umiestnili tzv. „laser eyes“. Tie vyjadrujú podporu a pozitívny pohľad na kryptomeny.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Šance sú zatiaľ veľmi nízke

Naposledy v októbri minulého roka mexický prezident Andrés Manuel López Obrador na tlačovej konferencii jasne uviedol, že jeho administratíva nemá záujem prijať Bitcoin ako platobný prostriedok a už vôbec nie ho vyhlásiť za zákonné platidlo. Namiesto toho sa prezident zameriava na posilnenie finančného systému krajiny bojom proti daňovým únikom.

Prezident Mexika vtedy povedal: „Myslíme si, že musíme zachovať ortodoxnosť v hospodárení s financiami a nesnažiť sa príliš inovovať“.

Funkčné obdobie prezidenta Obradora sa končí v roku 2024, čo znamená, že iniciatíva Kempisovej bude musieť pravdepodobne počkať minimálne dva roky. Senátorka bude čeliť mnohým prekážkam, keďže je členkou až tretej najväčšej opozičnej strany Movimiento Ciudadano. Na to, aby zákon pokračoval, by bola potrebná silná podpora aj ostatných strán.

Čítaj ďalej: Bitcoin analýza – cena prudko padá po oznámení ruskej invázie na území Ukrajiny