Burza Binance
Burza Binance. Zdroj: Shutterstock.com/Iryna Budanova

Máte skúsenosti s obchodovaním opcií? Burza Binance vám v tomto prípade prináša veľmi zaujímavé možnosti, ktoré si predstavíme v tomto článku.

Obchodovanie s opciami na burze Binance

Svet kryptomien so sebou prináša veľa možností, ako znásobiť kapitál. Takouto možnosťou je aj obchodovanie s opciami na kryptomenovej burze Binance. Ak chcete lacno a efektívne chrániť vaše portfólio, určite odporúčame využiť platformu Binance Options.

Čo sú opcie?

Opcie dávajú investorom právo kúpiť či predať aktívum za vopred stanovenú cenu a k vopred určenému dátumu. Obchodníci tak získajú trhovú expozíciu s pevnou prémiou, čo ich v podstate ochráni pred rôznymi rizikami.

Prečítaj si tiež: 1000 % za dva dni. Táto kryptomena priťahuje pozornosť veľkých investorov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kúpne opcie

Tento druh opcií využívajú obchodníci, ktorí očakávajú, že bude ich aktívum rásť. Na to, aby ste v tomto druhu obchodovania profitovali, musí byť vaše aktívum v čase exspirácie nad stanovenou cenou po odpočítaní opčnej prémie.

Predpokladajme, že cena ETH počas budúceho týždňa porastie. Ako obchodník si preto zakúpite týždennú kúpnu opciu ETH/USDT. Ak sa bude cena ETH v čase exspirácie nachádzať nad realizačnou cenou, budete z tohto obchodu ziskoví. Môžete však túto opciu aj predať späť na trh ešte pred vypršaním platnosti a zablokovať tak váš zisk.

Rozdiely medzi nákupnou a predajnou opciou
Rozdiely medzi nákupnou a predajnou opciou. Zdroj: Binance Blog

Predajné opcie

V tomto prípade máte ako kupujúci obchodník právo predať opcie pri exspirácii. Cena podkladovej kryptomeny musí byť výrazne nižšia ako realizovaná cena. V takomto prípade máte zisk.

Predpokladajme, že cena ETH v priebehu budúceho týždňa klesne. Ako obchodník si tak zablokujete predajnú cenu nákupom týždennej predajnej opcie ETH/USDT. Ak sa bude token ETH v čase exspirácie nachádzať pod realizačnou cenou, budete v zisku.

Výhody obchodovania s opciami na burze Binance

Tento druh obchodovania vám môže zabezpečiť flexibilitu, efektívnosť a taktiež získate ďalšie dôležité obchodné skúsenosti.

Aké sú výhody?

  • Ochrana vášho portfólia: Ak patríte k dlhodobým investorom a máte obavy z volatility trhu, môžete sa ubrať smerom nakupovať predajné opcie. Takto môžete bezpečne chrániť vaše portfólio.
  • Stratégia na mieru: V tomto prípade máte jedinečnú možnosť kombinovať rôzne realizačné ceny s rôznymi dátumami exspirácie a cenami. Môžete v každom prípade dosiahnuť zisk.
  • Obmedzené riziko: Maximálne straty, ktoré môžete ako obchodník s opciami utrpieť, sú obmedzené na prémiu za opcie. Potenciál rastu je však neobmedzený.
  • Alternatívne možnosti obchodovania: Ceny opcií sú ovplyvnené pohybom ceny podkladového aktíva, ktoré ovplyvňujú ďalšie faktory, ako napríklad volatilita a čas. Týmto spôsobom môžete zaujať čo najvýhodnejšiu pozíciu na základe ceny, volatility a času.

    Vlastnosti opcie ETH
    Vlastnosti opcie ETH. Zdroj: Binance Blog

Platforma Binance Options je vďaka svojmu dizajnu ideálnym miestom pre investorov, ktorí chcú obchodovať s opciami. Cieľom platformy je uľahčiť vstup do obchodov pre retailových obchodníkov a taktiež aj inštitucionálnych investorov, a to nízkymi transakčnými poplatkami pre obchodovanie s opciami.

Čítaj ďalej: Mike McGlone z Bloombergu: „Bitcoin prekoná akcie a po oznámení recesie ako prvý zlomí klesajúci trend“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance