O Bitcoin sa nebojím, veľký prepad mu nehrozí – Hovorí analytik Michaël Van De Poppe

0

Bitcoin má za sebou náročný mesiac. Celý sme ho zhrnuli včera v našich správach. Apríl bol pre mnohých fanúšikov kryptomien sklamaním. Za začiatku to síce vyzeralo nádejne a 14.4. sme dokonca oslávili nové historické maximum (65 000 USD) no potom sa sen o pokračovaní bullrunu zrútil. Bitcoin v priebehu jedinej hodiny klesol o 7500 dolárov a začala ďalšia korekcia. Dno sme nakoniec našli až pod hladinou $50 000 a rozšírili sa špekulácie, že kryptomeny už majú to najlepšie za sebou.

1D BTC/USD – Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

V ankete sme sa vás opýtali, aké sú vaše očakávania. Je toto koniec bullrunu?

Myslíte si, že Bitcoin už dosiahol svoje maximum a teraz bude dlhodobo padať?

View Results

Loading ... Loading ...

Väčšina z vás síce odpovedala NIE, ale na trhu je stále cítiť neistota.

Známy analytik Michaël van de Poppe na twitteri publikoval svoj pohľad na Bitcoin. Ku grafu, kde zakreslil všetky dôležité podporné hladiny, pripojil aj svoju predikciu ďalšieho vývoja cien.

“Bitcoin je zatiaľ v pohode. Nemáme sa čoho obávať”

Prečítajte si aprílové správy: Bitcoin má za sebou červený apríl – Ethereum však nabralo neskutočné momentum

Prečo Bitcoin už dva mesiace stagnuje?

Trh s kryptomenami má za sebou najlepší rok histórie. Hodnota všetkých coinov v obehu stúpla o stovky percent. Bitcoin od marca 2020 do februára 2021 prakticky nepretržite stúpal a bolo iba otázkou času, než sa zastaví.

Aktuálne prebieha konsolidácia. Trh na hladine 55 000 dolárov našiel rovnovážny stav, v ktorom sa dopyt vyvážil s ponukou. Za vzostup na túto cenu môžeme ďakovať inštitucionálnych investorom, ktorí nakupovali, ako diví. Tí teraz majú miliardové zisky, ktoré postupne vyberajú.

Ostatne, aj automobilka Tesla v kvartálnej správe ohlásila predaj desiatich percent svojho Bitcoinového portfólia.

Bitcoin stratil momentum a chvíľu potrvá, než ho opäť získa.

Ethereum na vzostupe

Našťastie nie je jedinou kryptomenou, do ktorej môžeme investovať. Bitcoin síce má za sebou náročný apríl, ale druhý najväčší coin – Ethereum – je v úplne inej situácii. Apríl začal na cene 1800 USD a skončil o tisícku vyššie. Kapitalizácia Etherea už dosahuje tretinu hodnoty všetkých Bitcoinov v obehu a neustále stúpa.

1D ETH/USD - Bitstamp
1D ETH/USD – Bitstamp

Bitcoin možno nateraz stratil momentum, ale Ethereum ho ešte len naberá. Trh sa pripravuje na nasadenie technológie Optimistic Rollups, ktorá stonásobne zrýchli ETH sieť. To vyrieši najväčší problém, s ktorým tento projekt zápasí.

Koncom roka navyše dôjde k prechodu na úplne nový Ethereum 2.0 blockchain, ktorý bude opäť stonásobne rýchlejší.

ODPORÚČAME: MyEtherWallet – peňaženka pre Ethereum, ERC-20 tokeny a DeFi Dapps

Ethereum sa v tomto roku dostáva do veľmi zaujímavej pozície a prestáva korelovať s Bitcoinom. Ide o skvelú investíciu do budúcnosti a mnoho traderov ho v poslednej dobe začína preferovať pred Bitcoinom.

Ak chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum, či ďalšie kryptomeny, nájdite si kvalitnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na poplatkoch. My odporúčame využiť služby burzy Binance, kde nájdete široký výber kryptomien a množstvo ďalších zaujímavých služieb. Navyše tam môžete získať úroky až 40% p.a. za držanie kryptomien (návod nájdete tu)

Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

NÁVOD: Takto získate úroky 1-35% p.a. za dlhodobé držanie kryptomien

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre