Tesla a Bitcoin

Automobilka Tesla nedávno prekvapila svet, keď v kvartálnej správe pre akcionárov uviedla predaj Bitcoinov. Celkovo svoju pozíciu v BTC znížila o 10% a získala tak 272 miliónov dolárov. V januárovom hlásení pre SEC uviedla nákup BTC za 1,5 miliardy. Tesla hlási, že na tomto predaji spravila zisk $101 miliónov

Elon Musk tento predaj okomentoval nasledovne:

“Veríme v dlhodobú hodnotu Bitcoinu. Naším zámerom je dlhdoobo držať mince, ktoré vlastníme a naďalej zhromažďovať Bitcoiny z transakcií od našich zákazníkov pri nákupe vozidiel.”

Trh s kryptomenami na túto správu nijak zvlášť nezareagoval. Bitcoin sa aktuálne obchoduje za cca 55 000 dolárov, približne desať tisíc pod historickým maximom. Fanúšikovia kryptomien však špekulujú, čo Teslu viedlo k predaju časti Bitcoinov. A jedna špekulácia dáva väčší zmysel, než všetky ostatné.

Nedôvera v dlhodobú profitabilnosť kryptomien to asi nebude. Elon Musk nemá tendenciu klamať (i keď často nemá práve najlepší odhad a s niektorými produktami mešká aj 2-3 roky).

Elon navyše dodal, že osobne drží všetky svoje mince a zatiaľ nepredal ani jednu: Tesla už predala 10% BTC! – Elon však zatiaľ všetko HODLuje

Tesla vďaka Bitcoinu hlási siedmy ziskový kvartál v radeTesla vs. IXIC - 2021

Tesla vs. IXIC – 2021Tesla za prvý kvartál 2021 hlási rekordný obrat a predala neskutočných 184 800 elektromobilov, čo je rekord a spoločnosť chce do konca roka vyrobiť a predať milión áut. To znamená, že musí výrazne zvýšiť produkciu a investovať do svojich tovární. Nebyť Bitcoinu Tesla by napriek skvelým číslam skončila v strate.

A presne preto došlo k likvidácii 10% BTC pozície tejto automobilky. Tých 101 miliónov automobilku dostalo do zisku a priblížilo k očakávanému obratu. Wall Street na správy z prvej kvatálnej správy tohto roka zareagoval neutrálne. A to je dobre. Akcie Tesly sú totiž ziskovejšie, než akciové indexy. Na grafe hore nájdete porovnanie s indexom NASDAQ Composite (IXIC).

Myslíte si, že Bitcoin už dosiahol svoje maximum a teraz bude dlhodobo padať?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakúpiť nejaké Bitcoiny? V tom prípade si nájdite kvalitnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Schyľuje sa k poslednému boju medzi Bitcoinom a dolárom? Buď zomrie fiat, alebo my!