Plánujete dlhodobo držať Bitcoin, Ethereum či ďalšie kryptomeny? A viete o tom, že stačí pár klikov a môžete k tomu ešte získať aj úroky?

Disclaimer/ not your keys, not your coins! Na to pamätajte pri čítaní tohto článku. Držať kryptomeny dlhodobo na burze môže byť nebezpečné. Pokiaľ ich nemáte uschované v súkromnej peňaženke, tak v podstate nevlastníte žiadne kryptomeny.

Získať úroky za držanie kryptomien je relatívne jednoduché

Každopádne, poznáme našich čitateľov a hlavne tí novší majú tendenciu podceňovať bezpečnosť. Myslia si, že hacky sa ich netýkajú a nejak ich to všetko obíde. Práve pre vás je tento článok. Keď už chcete riskovať, tak nech to aspoň stojí za to.

Mimochodom, všetky tieto spôsoby získavania úrokov fungujú aj mimo Binance, ale nastaviť všetko chce trochu technických znalostí. Výhodou je však bezpečnosť, pretože kryptomeny držíte vo vlastnej peňaženke.

Krok č.1: Prihláste sa na burzu Binance. Ak tam ešte nemáte účet, vytvorte si ho cez >>>tento odkaz<<< a ako bonus získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Binance Earn

Následne kliknite na položku Binance Earn v menu (viď obrázok). Dostanete sa na staking služby burzy.

Ako si vypočítam zisky zo stakingu?

Včera sme vám dali tip na staking tokenu BNB. Binance za to dáva úroky až 27,49%. Samozrejme v BNB! Zn. dnes začnete stakovať 4 BNB a presne o rok ich tam budete mať 5,1. Ak BNB za ten čas stúpne zo súčasných 270 na 1000 dolárov, tak paráda! Zarobili ste na držaní tejto kryptomeny a aj na úrokoch. Namiesto 4000 USD máte 5100 USD.

Je táto jednoduchá matematika každému jasné? Skvelé! Pretože stakovanie všetkých kryptomien na Binance funguje presne takto.

Krok č.2: Rozhliadnite sa po stránke Binance Earn

Má tri časti:

  1. Flexible terms: Kryptomeny môžete začať stakovať kedykoľvek a taktiež túto činnosť kedykoľvek ukončiť. Riziko tohto druhu stakingu je minimálne, a úroky tiež
  2. Fixed termsK vašim kryptomenám na určitú dobu nebudete mať prístup. Dopredu viete, ako dlho to bude, no vo všeobecnosti platí, že čím dlhšie, tým väčšie úroky
  3. High-Risk productsAko názov napovedá, staking v tejto kategórii nie je 100% bezpečný. Je tam isté riziko, že vaše kryptomeny niekto ukradne, alebo sa iným spôsobom znehodnotia. Dôvod je ten, že ide o decentralizované produkty, ako DeFi yield farming a poskytovanie likvidity v AMM pooloch. Produkty fungujú na verejných blockchainoch (hlavne Ethereum) a pokiaľ sú v ich smart kontraktoch nejaké diery, hackeri ich môžu využiť a coiny ukradnúť.

Binance Earn 2

Kliknutím na tlačidlo View More (v červenom krúžku) si môžete pozrieť všetky ponuky.

Dobrá rada: Pokiaľ viete o kryptomenách iba to, akú majú zrovna cenu, odporúčame držať sa fixed term stakingu na burze Binance a nechoďte do high-risk produktov. A ak ste technologicky zdatnejší, zistite si, ako sa stakuje na Uniswape a nechoďte cez Binance. Budete mať väčší zisk.

Krok č.3: Vyberte si produkt a získajte úroky za držanie kryptomien

Teraz už ide iba o to vybrať si produkt, ktorý vám poskytne najlepší zisk. Nikdy nekupujte kryptomenu, ktorú nepoznáte, iba kvôli vyššiemu úroku. Stakujte iba coiny, ktoré tak či tak držíte na burze! To je celý zmysel týchto produktov.

Ethereum 2.0 staking na Binance

Kategóriou samou o sebe je staking Etherea na 2.0 Beacon Chaine. Ide o sieť, na ktorú bude Ethereum v budúcnosti migrovať. Vývojári na ňom samozrejme aktívne pracujú, ale ešte nie je pripravený.

O ETH 2.0 stakingu na Binance sa pobavíme zajtra. Nenechajte si to ujsť a sledujte kryptomagazin na facebooku. Dostanete tak do feedu to najlepšie spravodajstvo zo sveta kryptomien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.