Investovanie do kryptomien je čoraz bežnejšie
Investovanie do kryptomien je čoraz bežnejšie. Zdroj: shutterstock.com/The KonG

V dnešnom 3. diely našej reality show sa pozrieme na to, ako byť na burze úspešným. Okrem toho si opäť urobíme update nášho účtu a pozrieme sa na niekoľko zaujímavostí z trhu. Poďme na to.

Rýchly update na úvod

Ako úspešne investovať na burze – update účtu
Zdroj: Cointracking

Celkovo zainvestované: 23 000 USD

Aktuálny zisk: 42 000 USD

Stav účtu: 65 000 USD

Pravidlo číslo jedna – Plán

Každý investor musí mať nachystaný jasný plán. Robí sa z toho dôvodu, lebo nie je možno byť dlhodobo ziskový za takých okolností, ak nakupujeme x stoviek nezmyselných aktív a časom sa v tom sami strácame. Trading je o jednoduchosti a časovej nenáročnosti. A to platí pre akýkoľvek druh realizovania obchodov. Ako pre traderov, tak aj pre hodlerov.

Investovanie na burze a do kryptomien riešime na profesionálnej úrovni aj v rámci našej trading room. Zájdi na web, objednaj členstvo a investuj spoločne s nami. Pozrieť ponuku.

Moja skúsenosť

Čo mne najviac pomohlo, keď som bol začiatočník, bolo to, že som si urobil poriadok. Zistil som, že vlastniť 100 rôznych kryptomien (veľká časť len shitcoiny) absolútne nedáva zmysel. A stačí mi, keď si vyberiem 20 coinov, ktoré bude aktívne sledovať, a vždy sa rozhodovať, kde dám viac a kde dám menej. Aj tak z dlhodobého hľadiska majú väčšiu pravdepodobnosť k úspechu najznámejšie akcie a kryptomeny. Práve tie určujú smerovanie nášho sveta a sú v oku každého investora. Ja osobne preferujem investovanie iba do top 20 najznámejších aktív na svete. A to v rámci akciového aj kryptomenového sveta. Nemusím pripomínať, že 99 % všetkých kryptomien tu už o 10 rokov nebude. Len keď si porovnám rok 2013 s rokom 2021, tak zistím, že z viac ako 100 kryptomien dneska už existuje a reálne funguje iba LTC a BTC. A to už vtedy sa hovorilo, že Bitcoin spadne a možno ho nahradí iná kryptomena. Nestalo sa tak.

Prečítaj si aj: O Bitcoin sa nebojím, veľký prepad mu nehrozí – Hovorí analytik Michaël Van De Poppe

Čo beriem ja ako istotu?

Za mňa je ako dlhodobo najistejšia investícia práve do Bitcoinu a ostatných highcap coinov, ktoré majú predpoklad, že dosiahnu veľký cieľ. Je pravda, že možno počas tohto roka budú dominovať niektoré shitcoiny a urobia 10 000 % zhodnotenie. Čo samozrejme Bitcoin nestihne do konca roka. Avšak treba počítať aj s tým, že takéto kryptomeny sa najčastejšie vracia späť na pôvodne hodnoty a stráca 99 %. Časom dokonca vymrú. Radšej kúpim Bitcoin, kde sa výsledky začnú objavovať až časom, ako nejaký shitcoin, ktorý raz vyletí, nestihnem ho dokonca ani predať, a potom už nikto o neho nezakopne. Samozrejme, vlastniť iba Bitcoin je z opačnom uhľa pohľadu investora tiež dosť nezmyselná vec. Nebudem nikoho od toho odrádzať. A to už len z toho dôvodu, že nakúpiť Bitcoin je x násobne lepšie rozhodnutie ako nakúpiť shitcoiny.

Ako sa to robí správne?

Z pohľadu investovania ale nemáme rozložené riziko. Čo pri prípadnom zlyhaní práve tohto aktíva môže mať osudový dopad na portfólio. Preto sa napríklad investuje v nasledovných pomeroch (čisto len ako príklad). 25 % Bitcoin, 25 % kryptomeny, 25 % komodity a 25 % akcie. Týmto máme splnenú ochranu účtu a zároveň aj dobre diverzifikovaný účet. Dokonca ešte počítame s tým, že medzi napríklad 20 rôznymi kryptomenami z top 20, prípadne top 50, sa rovnako môže objaviť aspoň jeden klenot, ako napríklad BNB, ktorý nám urobí 10 000 % zhodnotenie.

Dúfam, že vám článok pomohol. Určite napíšte do komentárov, aké kryptomeny vlastníte vy.