Prieskum investovania novej generácie
Prieskum investovania novej generácie. zdroj: shutterstock.com/SmartPhotoLab

Nový prieskum CNBC odhalil, že väčšina mileniálnych milionárov investovala značnú časť svojho portfólia do kryptomien a plánuje pokračovať vo svojich kryptoinvestíciách aj v roku 2022. Prieskum sa týkal investorov s aktívami vo výške 1 milióna dolárov alebo viac. Až 83 % opýtaných mileniálov odhalilo, že investovali do kryptomien.

53 % z celkového počtu respondentov prieskumu uviedlo, že drží 50 % alebo viac svojho portfólia v kryptomenách. Takmer jedna tretina respondentov investovala aspoň tri štvrtiny svojho majetku do kryptoaktív.

Mohlo by ťa zaujímať: Polygon spustí očakávaný mechanizmus EIP-1559 – bude MATIC rásť?

Nová generácia je ochotná viac riskovať

Prieskum CNBC tiež odhalil masívnu generačnú priepasť z hľadiska investícií. Na jednej strane mileniáli investujú až 50 % svojho bohatstva do kryptomien, zatiaľ čo na druhej strane iba 4 % staršej generácie investuje do digitálnych aktív.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

George Walper, prezident Spectrem Group, ktorá uskutočnila prieskum pre CNBC, uviedol, že rastúci záujem novej generácie o rodiaci sa kryptotrh sa môže ukázať ako problém pre správcu majetku. Verí, že títo tradiční manažéri by museli prehodnotiť svoj prístup k týmto budúcim investorom.

Prieskum tiež zdôraznil, že nová generácia je ochotná viac riskovať s kryptomenami ako investovať na tradičných trhoch.

Mohlo by ťa zaujímať: Ethereum dosahuje výborné výsledky spaľovania – zlikvidovali sa tokeny ETH v hodnote 4,8 miliardy USD!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance