BTC nákupná horúčka retailu
BTC nákupná horúčka retailu. Zdroj: Shutterstock.com/Madcat_Madlove

BTC je opäť v móde pre bežných investorov za 48 000 USD, keďže údaje potvrdzujú najväčšiu nákupnú horúčku od marca 2020. V tweete zo 14. decembra štatistik Willy Woo sledoval kľúčový trend, ktorý predtým na trhu s bitcoinmi chýbal viac ako 18 mesiacov.

Maloobchod skupuje BTC ako v marci 2020

Po páde na 3 600 $ v marci 2020 bol BTC/USD horúcou voľbou pre tých, ktorí sú schopní a ochotní investovať a teraz je tento fenomén späť.

Zmeny v zostatkoch peňaženiek držiacich 1 alebo menej BTC – zvyčajne naznačuje malých investorov – dosiahli svoje najvyššie hodnoty od marca 2020.

Okolnosti však zostávajú rovnaké. Pretrvávajú obavy z koronavírusu a nervozita na makro trhu v súvislosti s politikou centrálnej banky. Hlavným rozdielom na konci roka 2021, je, že Bitcoin stojí 48 000 dolárov, nie 3 600 dolárov. Ak sú však údaje o akumulácii v maloobchode presné, záujem stúpa.

Hodleri naďalej vykazujú zmiešané správanie pri súčasných cenových hladinách. Napriek tomu, že niektorí predávajú, najväčšie veľryby sú opatrnejšie, pokiaľ ide o zbavenie sa BTC.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – FED ohlásil zvýšenie úrokových sadzieb a rýchlejší tapering – Čo to pre trhy znamená?

„Inteligentné“ verzus „hlúpe“ peniaze dosahujú historické maximum

Podiel dlhodobých investorov medzitým dosiahol rekordne vysoké hodnoty v porovnaní s krátkodobými účastníkmi trhu. Podľa takzvaného indikátora „Smart Money Gap“, ktorý pozostáva z údajov on-chain analytickej firmy Glassnode, nikdy nebol väčší nepomer medzi množstvom BTC držaných „inteligentnými“ a „hlúpymi“ resp. dlhodobými a krátkodobými kupujúcimi.

Počas histórie Bitcoinu miestne vrcholy v metrike ohlasovali začiatok býčích trendov, čo znamená miestne dno.

BTC smart money gap
BTC smart money gap. Zdroj: Twitter

Mohlo by ťa zaujímať – Máme najväčšiu infláciu za posledných 39 rokov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance