NFT Zdroj: Shutterstock.com/Rokas Tenys
NFT Zdroj: Shutterstock.com/Rokas Tenys

August sa stáva rekordným mesiacom predaja NFT, na ktoré sa za posledných 30 dní vynaložilo takmer 900 miliónov dolárov. Podľa údajov sledovacieho portálu Nonfungible bolo na NFT za posledných 30 dní vynaložených 896 miliónov dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že toto číslo do konca mesiaca prekročí 900 miliónov dolárov, čo predstavuje nový rekord v rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví.

Toto číslo je viac ako trojnásobok predchádzajúceho najlepšieho mesiaca pre predaje NFT v máji. V auguste došlo k prudkému nárastu tržieb a vo veľkej miere sa to týka CryptoPunks a Axie Infinity.

NFT predaje v USD za 30 dní. Zdroj: nonfungible.com
NFT predaje v USD za 30 dní. Zdroj: nonfungible.com

Prečítaj si taktiež – Svetové mocnosti plánujú ovládnuť kryptomeny – Digitálne euro je iba začiatok

Cryptopunk ako nový trend v NFT

Podľa Cryptoslam sa tento mesiac zatiaľ uskutočnil rekordný predaj CryptoPunk vo výške 397 miliónov dolárov. Priemerná predajná cena za pixelovaných pankáčov je neskutočných 214 000 dolárov. Jedným z najdrahších, ktoré sa kedy predali, bolo číslo 7523, vzácny mimozemský punk s maskou, ktorý v júnovej aukcii Sotheby’s vyšiel na neuveriteľných 11,5 milióna dolárov.

Začiatkom tohto týždňa gigant kreditných kariet Visa oznámil, že si kúpil vlastný CryptoPunk za 49,5 ETH v hodnote tesne pod 150 000 dolárov.

StormGain

Predajňa čínskeho priemyslu Wu Blockchain oznámila, že čínski investori nakupujú CryptoPunky ako teplé koláče.

Sektor tiež poháňalo prijatie kryptomeny Tezos. Podľa blogového príspevku začiatkom tohto roka sa platformy Tezos NFT ukázali byť atraktívne pre umelcov kvôli nízkym transakčným poplatkom. Ide o energeticky účinnejší mechanizmus proof-of-stake, ktorý umelci uprednostňujú.

Mohlo by ťa zaujímať – Facebook definitívne oznamuje záujem o trh s NFT

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.