Naučte sa realizovať obchody. Kupujte a predávajre kryptomeny
Naučte sa realizovať obchody. Kupujte a predávajre kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture

Po dvoch nových témach, ktoré sme prebrali, nás opätovne čaká skúška. Učili sme sa o trojuholníkoch a klinoch, ktoré by sme sa mali spoločne pokúsiť nájsť aj na grafoch. Z vašich radov takisto prišla prosba o pohľad na páry ZIL/BTC a ONT/USD. Poďme si ich teda spoločne skúsiť rozobrať.

ZIL/BTC

No takže, čo som “našiel” na grafe tohto kryptomenového páru? V skratke, asi takmer nič. Okrem toho, že je aktuálne tento pár na ATL, možno formuje akýsi symetrický trojuholník zobrazený zelenými trendovými čiarami. Po jeho prelomení by cena mohla aspoň čiastočne vystreliť. Stretnúť by sa však mohla s rezistenciou niekde na hranici 348 Satoshi (modrá čiara).

ONT/USD

Druhým párom, na ktorý sa pozriem je netradične pár ONT/USD, ktorý bol vypočítaný prostredníctvom stránky tradingview (pretože ide pomerne o „neortodoxný“ pár). Avšak bola tu jasná požiadavka od vás, takže sa idem skúsiť s týmto grafom potrápiť.

A teda, že to trápenie bolo. Jediné, čo som našiel je samozrejme na grafe. Trendová čiara (zelená) ukazuje, že by sme mali byť z dlhodobého hľadiska v uptrende. Avšak kým budeme môcť pomýšľať na väčší rast, budeme musieť preraziť červenú rezistenciu. Ak sa to podarí (za predpokladu, že budú vysoké objemy), tak môžeme myslieť možno až na rast ku modrej rezistencii. Tá je najmä z pohľadu minulosti veľmi silnou rezistenciou a kľúčovým levelom. Preto sa dá očakávať, že tam by mohlo Ontology naraziť na veľký odpor.

Záver

Aj keď sme si neprezreli žiadne kliny, možno sa k nim ešte dostaneme. Napríklad v sobotu, kedy bude ďalšia skúška. Dnes sme sa pozreli na celkom netradičné páry, ale veď prečo nie. Aj o tom to je. Nie stále pozerať iba na Bitcoin alebo iné kryptomeny z TOP 10. Treba sa zoznámiť aj s inými kryptomenami a inými pármi, aby sa človek naučil obchodovať aj s nimi. A to je naším cieľom. Aby sme ho splnili, tak sa už zajtra budeme učiť o ďalších indikátoroch.

Čo čítať ďalej?

Šup sem šup tam, klin sem klin tam – Denník 3.týždeň