Tak… Máme tu tretí júl, Bitcoin zase krásne letí hore a je načase uzavrieť moju predikciu z minulého týždňa. Nedávno som napísal, že Bitcoin podľa mňa do konca mesiaca otestuje svoje ATH – plus mínus tri dni. No… máme tu tretí júlový deň a Bitcoin síce zase stúpa hore, ale nemyslím si, že dnes to dotiahne až na historické maximum.

Takže predikcia nakoniec nevyšla, no v pôvodnom znení platí ďalej (originálna predikcia tu). Do konca roka sme na 20 000 $, o to naozaj nepochybujem. Pre haterov, ktorí sa mi teraz budú smiať resp. tvrdiť, aký som blbý – váš názor ma naozaj ani trochu nezaujíma. Napíšte konštruktívnu kritiku, tu si rád prečítam. Ale hate si prosím nechajte pre seba. Nevyšla mi predikcia… No a čo. Od začiatku som vedel, že je to tak 50/50, čo som napísal aj do článku. Išlo hlavne o zábavu.

Bitcoin zase letí hore!

Každopádne, poďme sa pozrieť na trh. Bitcoin dnes zase niečo predvádza. Za posledných 24 hodín jeho hodnota stúpla o viac než 10%! Kráľ kryptomien ukazuje svoju silu a dokazuje, že ešte stále má nejaké momentum. Každopádne, ja osobne tak trochu pochybujem o tom, že tento mesiac dosiahneme vyššie high.

Dôvod? Bubble pattern. Podľa môjho osobného názoru už Bitcoin bublina z prvej polovice 2019 praskla a teraz v lete budeme padať. Keď sa pozriem na graf, vidím na ňom podobnosť s grafom z roku 2017 (resp. 2013). Bubliny sú charakteristické troma základnými fázami:

  • Parabolický rast – začína veľmi nenápadne a končí neuveriteľne vysokými sviečkami. Graf je na konci parabolického rastu prakticky vertikálny.
  • Otočenie trendu – Rast sa zastaví a začína korekcia. Počas otáčania trendu sa objaví jedna, alebo aj viac pascí na býky (bull trap). Väčšina ľudí ešte stále odmieta fakt, že rastu je už koniec (denial), FOMO je na maxime, volatilita tiež.
  • Korekcia – No a nakoniec dané aktívum skoriguje svoj rast. Bublina praská a začína červené obdobie.
1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Momentálne sme vo fáze otáčania trendu. Dnešný rast Bitcoinu mi príde ako pasca na býky. Bitcoin môže v nasledujúcich dňoch v pohode dosiahnuť a zdola otestovať rezistenciu na hladine 12 500 $, no nemyslím si, že ju prekoná.

Dodávam, že tento článok nemožno brať ako investičné poradenstvo. Za prípadne straty na burze spôsobené nevhodným obchodovaním nezodpovedáme!

Ak máte záujem o názory profesionálov, využite zľavové kupóny (10 – 30%) a kúpte si členstvo na Trading11. Ak chcete vedieť kde presne nakupovať a predávať, zvážte naše spoločné členstvo s Crypto Kingdom – Signály + Analýzy.

Čo čítať ďalej?

Nakoniec by som vás rád pozval na môj nový web qTube.eu, kde včera vyšiel veľmi zaujímavý článok. Mám naň veľmi pozitívne ohlasy. A nie, nejde o žiadny náboženský text, alebo nejaký výplach mozgu.

Sledujte qTube na facebooku

Kto / čo je Boh? – A prečo by ma to malo zaujímať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance