Nemecko: Regulácia kryptomien musí byt medzinárodná

0

Joachim Wuermeling, predseda predstavenstva Nemeckej spolkovej banky (Bundesbank) sa vyjadril, že akýkoľvek pokus o reguláciu kryptomien si bude vyžadovať medzinárodnú spoluprácu.

Efektívna regulácia? Benefit pre koho?

Na zasadnutí vo Frankfurte, 15 januára uviedol:

„Efektívna regulácia virtuálnych mien bude úspešná iba vtedy, ak dosiahneme čo najväčšiu mieru medzinárodnej spolupráce, pretože regulačná moc jednotlivých štátov je zjavne obmedzená.“

Pravdepodobne narážal na fakt, že po tom, ako čínska vláda v septembri minulého roka zakázala burzy s kryptomenami sa ich užívatelia presunuli inam. Podľa niektorých analytikov prevažne na burzy pôsobiace v Japonsku a Južnej Kórei.

Mnoho krajín sa už pokúsilo o reguláciu a kontrolu (viac či menej úspešnú) nad burzami. Zatiaľ najprísnejšie k tejto problematike pristupuje už spomínaná Čína, ktorá zakázala burzy ako aj ICO projekty. Južná Kórea a Rusko pripravujú prvé zákony ako legalizovať obchodovanie s kryptomenami. Spojené štáty vidia potrebu regulácie kryptomien tak na federálnej, ako aj na štátnej úrovni. Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) vydala v minulom roku viacero varovaní pre krypto-investorov. Či zabrali, alebo nie, môžete usúdiť z celkového počtu investovaných prostriedkov do všetkých kryptomien.

Podeľte sa o svoj názor a skúsenosti na našom fóre.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre