nba basketball bitcoin

Mark Cuban, miliardár, technický investor a majiteľ basketbalového klubu NBA Dallas Mavericks uverejnil utorok, 16. januára na Twitteri, že od budúcej sezóny bude možné zakúpiť vstupenky za kryptomenu Bitcoin.

Dallas Mavericks či Sacramento Kings

Tím Dallas Mavericks, ktorý plánuje zaviesť kúpu lístkov za Bitcoin nebude prvým z plejády mužstiev hrajúcich v NBA. Už v roku 2014 prišiel s touto myšlienkou iný tím, Sacramento Kings, ktorý kryptomenu Bitcoin začal akceptovať ako možnosť platby za reklamné predmety, suveníry a lístky.

Mark Cuban je okrem športovej sféry dobre známy aj pre krypto-komunitu. Okrem investovania do digitálnych mien a ICO sa angažoval aj v prípade kryptomeny Mercury Protocol v roku 2017. Jej momentálny marektcap je približne 21,5 milióna amerických dolárov a momentálne sa obchoduje za 0,12 dolára.

Cuban sa zviditeľnil aj svojím postojom k technológii blockchain, ktorej prikladá veľkú budúcnosť. Svoje odporúčanie investovať 10% životných úspor do Bitcoinu publikoval v inštruktážnom videu “Ako sa stať bohatým”.

Cuban, Thiel, či Zuckerberg veria v rast

Napriek tomu, že krypto trh zažíva v posledných dňoch turbulentné obdobie predovšetkým smerom nadol, investori ako Cuban, Thiel, či Zuckerberg môžu byť dobrým signálom, že kryptomeny ako celok majú potenciál pre budúci rast.

Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte naše krypto-spravodajstvo

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance