Ruské ministerstvo financií chce legalizovať kryptomeny
Ruské ministerstvo financií chce legalizovať kryptomeny, zdroj: shutterstock.com/Autor: Lukasz Stefanski

Ruské ministerstvo financií sa chystá legalizovať kryptomeny pod podmienkou, že ich obchodovanie bude prebiehať na štátom legalizovaných burzách.

Podľa zdrojov z miestnych médií, ministerstvo už načrtlo novelu zákona, ktorá sa má touto problematikou zaoberať. Zástupca ministra financií Alexei Moiseev uviedol, že cieľom vlády je získať väčší dohľad nad obchodom s kryptomenami. Pre miestny zdroj sa vyjadril, že zámerom je dosiahnuť určitý štandard s narábaním kryptomien, ktorý bude podliehať ruským zákonom a jeho hlavným cieľom bude, aby všetky obchody prebiehali na oficiálnych burzách.

Táto správa je vcelku prekvapením, nakoľko v minulosti niekoľkí predstavitelia ruskej vlády vyjadrili pochybnosti o legalizácii kryptomien. Napriek tomu však Moiseev utvrdzuje občanov, že Bitcoin a iné meny budú legalizované. Hoci, budú istým spôsobom obmedzené. Či si máme pod obmedzeniami predstaviť vyššie daňové zaťaženie, možnosť obchodovať iba na vybraných burzách alebo niečo iné, zástupca ministra financií už neuviedol. Rovnako tak ani neoznámil, ktoré burzy budú v Rusku schválené na obchodovanie ako prvé, či postavené mimo zákon. Zároveň však podotkol, že predstavu už majú jasnú a čakajú len na uvedenie do praxe.

Rusko sa tak s návrhom zákona pridáva k ďalším krajinám, ktoré začínajú zaujímať voči kryptomenám konkrétny postoj.

Sledujte nás na facebooku.