Bitcoin čaká veľký pohyb. Zdroj: shutterstock.com/Milissa4like

Bitcoin už niekoľko týždňov drží support na hladine 19-tisíc dolárov. Najväčšia kryptomena v súčasnosti vykazuje menšiu volatilitu, ako najväčšie indexy. Podľa poskytovateľov údajov Kaiko je Bitcoin menej volatilný ako Nasdaq aj S&P 500, informuje CNBC.

Znížená volatilita je jedným z indikátorov, ktoré nasvedčujú tomu, že trh s kryptomenami čaká veľký pohyb. Názory analytikov sa líšia v tom, či Bitcoin vytvorí nové lokálne maximum, alebo definitívne prerazí support na hladine 19-tisíc a vytvorí nové minimum klesajúceho cyklu.

Graf: BTC/USD. 4H
Graf: BTC/USD. 4H. Zdroj: Tradingview

Pri pohľade na 4-hodinový graf Bitcoinu môžeme vidieť, že pohybový priestor sa zmenšuje. Nasledujúce hodiny, možno len niekoľko dní, rozhodne o tom, či bude trh s kryptomenami lokálne rásť, resp. sa prepadne ešte nižšie do korekcie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Aktuálne: inštitúcie sa hrnú do kryptomien rýchlejšie, ako sa predpokladalo, upozorňuje hlavný poradca burzy Coinbase

Aký scenár je pravdepodobný?

Z pohľadu makroekonomických fundamentov sa nič nezmenilo a globálny stav ekonomiky sa stále zhoršuje. To však nemusí brániť tomu, aby sme lokálne nemohli vidieť mierne oživenie smerom nahor. Pokiaľ v najbližších dňoch nepríde neočakávaná negatívna správa, Bitcoin by mohol narásť približne o 10 až 11 %. Zónou odporu mu bude cenová hladina rámcovaná 20 900 až 21 600 dolárov.

Rastu nahráva aj fakt, že FED už informoval, o koľko bázických bodov zvýši v novembri sadzby (75), čiže investori už rátajú s týmto zvýšením. Samozrejme, pokiaľ by prišlo k väčšiemu zvýšeniu, trhy by to opäť potopilo. Je potrebné však pamätať na to, že sa nachádzame len v spektre pravdepodobností a nikto reálne nevie, či skutočne začne Bitcoin rásť.

Ideálnou zónou nákupu podľa technických ukazovateľov v prípade rastu je nastavenie limitného nákupu nad cenou 20 567, čo je hladina nad predchádzajúcimi lokálnymi maximami. Ak sledujete scenár s poklesom, limitné objednávky je ideálne nastaviť pod cenou 18-tisíc.

Čítaj ďalej: Dnes sa tvoria budúci kryptomenoví milionári. Budete medzi nimi?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance