BItcoin sa má uzavrieť nad 43 000 $
BTC sa má uzavrieť nad 43 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Údaje z platformy TradingView ukázali, že Bitcoin dosahuje denne lokálne minimum 41 530 dolárov na Bitstampe. Pád nasledoval po pondelňajšej hodinovej strate 1 000 dolárov, ktorá pevne zastavila všetky vzostupné nádeje z víkendového maxima 44 400 dolárov.

Obrat bol vo všeobecnosti očakávaný. Analytici už očakávali potenciálne úrovne dokonca pod 40 000 dolárov. V pondelok jeden trader taktiež odmietol uveriť sile Bitcoinu v novom týždni a tvrdil, že úrovne nad 44 000 dolárov boli jednoducho uchopením likvidity.

Mohlo by ťa zaujímať – Generálny riaditeľ JPMorgan – BTC sa môže zhodnotiť aj 10x, ale stále ho nekúpim

Bitcoin by sa mal uzavrieť v septembri nad 43 000 $

Keďže do mesačnej uzávierky zostávajú dva dni, pozornosť sa sústredí na 43 000 dolárov ako najhorší scenár pre BTC/USD pre close cenu septembra.

PlanB, analytik, ktorý správne predpovedal najhorší scenár 47 000 dolárov na august, taktiež predpokladá, že v októbri sa skončí cena najmenej na 63 000 dolárov. V tejto býčej vyhliadke nie je sám, pričom rastúci počet účastníkov trhu je pevne presvedčených, že 4. štvrťrok bude obratom v bitcoinovom býčom trende.

Medzi nimi bol aj populárny obchodník TechDev, ktorý zhrnul porovnanie grafu, ktorý ukazuje Bitcoin v rokoch 2013 a 2021.

BTC/USD 2013 vs. 2021
BTC/USD 2013 vs. 2021. Zdroj: TechDev/Twitter

Prečítaj si taktiež – Druhý najväčší mining pool ETH na svete pozastavil všetky operácie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre