Svet kryptomien
Svet kryptomien. Zdroj: Shutterstock, Vit-Mar

Popularita kryptomien narastá každým rokom, a nielen medzi bežným obyvateľstvom. Svedčí o tom aj posledná štatistika, ktorá poukazuje na to, že až 32 zo 100 najväčších spoločností sveta má pozitívny postoj ku kryptomenám.

Prečítaj si tiež: Inštitucionálni investori využili FUD z Číny na nákup BTC – prílev vzrástol o 126 %

100 najväčších spoločností sveta

S najnovším prieskumom top spoločností sveta prišiel portál Blockdata. Výsledky jasne dokazujú, že kryptomeny nie je možné ignorovať, a preto ich pozitívne vníma až 32 zo 100 technologických gigantov. Ďalších 61 spoločností má neutrálny pohľad. Najpozitívnejšie však je, že iba 7 spoločností vníma digitálne aktíva negatívne. Budúcnosť a tlak spoločnosti však môžu tieto fakty zmeniť.

TOP 100 spoločností sveta
TOP 100 svetových firiem. Zdroj: Blockdata

Spoločnosti s pozitívnym postojom

Za prijatím kryptomien môžeme vidieť určité fakty. Spoločnosti, ktorých vnímanie je pozitívne, prijímajú kryptomeny ako formu platby. Za najdôležitejší faktor však môžeme považovať držanie digitálnych aktív v portfóliách týchto firiem. V neposlednom rade stojí za opomenutie aj vnímanie vedúcich osobností. V tomto prípade môžeme uviesť asi najznámejšieho propagátora kryptomien, ktorý stojí za gigantom Tesla. Je to Elon Musk.

Môže ťa zaujímať: Raz to vyjde! – Začni hneď, pochybovať môžeš neskôr

Burza Binance je aktuálne najlepšia a najznámejšia kryptomenová burza, kde môžeš nakúpiť a obchodovať kryptomeny. Využi náš link a získaš doživotnú zľavu na obchodovanie.

Neutrálny postoj

61 podnikov má voči kryptomenám neutrálny postoj. V tomto prípade sa vedúce osobnosti firiem zatiaľ nevyjadrili. Sem však môžu spadať aj také spoločnosti, ktoré síce už svoj vývoj zamerali na blockchain, no nikdy neprejavili pozitívny či negatívny postoj voči samotným kryptomenám.

Ide o gigantov Microsoft a čínsku Alibabu. Microsoft už započal vývoj decentralizovaného systému na blockchaine BTC a v budúcnosti plánuje vývoj ďalších riešení. To však neznamená, že podporujú kryptomeny.

Z hľadiska Alibaby to bude po nedávnych vyjadreniach čínskej vlády dosť problém. A vníma to tak aj samotný majiteľ Jack Ma. Cestou bude zrejme podpora digitálneho jenu.

Spoločnosti s negatívnym postojom

Negatívny postoj voči digitálnym menám je jasne preukázateľný z minulých vyjadrení spoločností, ktoré sú viac ako kritické. Týchto firiem však nie je veľa. Za zmienku stojí najmä bankový gigant Goldman Sachs.

Vo všeobecnosti sa teda dá povedať, že veľa spoločností ešte stále čaká na vývoj trhu a ekonomiky. Po najväčšej svetovej pandémii je väčšina ekonomík stále v katastrofálnom stave, čo môže výrazne ovplyvňovať popredných hráčov na trhu. Budúcnosť je nejasná…

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre