Naozaj už Nasdaq spustil obchodovanie s BTC?

BITmarkets BITmarkets

Pekné pozdvihnutie dnes na kryptomenovej scéne spôsobil tweet jedného z analytikov Sgrongmarket.com, ktorý na Twitteri pôsobí pod menom Cryptopolis. Tvrdí v ňom, že si v pondelok kúpil jeden Bitcoin prostredníctvom svojho účtu v maklérskej firmy TD Ameritrade.

Cryptopolis svojich čitateľov informuje, že sa Bitcoin obchoduje na platforme proti americkému doláru pod dosiaľ neznámym symbolom „CXERX” a pridáva obrázok grafu, z ktorého je zrejmé, že tento obchodný pár BTC/USD bol spustený už 10. apríla 2019.

Na základe svojho zistenia sa Cryptopolis obrátil na podporu TD Ameritrade a pokúsil sa získať ďalšie informácie. Podpora sa však odmietla k tejto záležitosti vyjadriť a vyhlásila, že:

„nejde o symbol, ktorý sa reálne obchoduje, takže o tom nemôžu poskytnúť žiadne ďalšie informácie.”

Analytik teda nakoniec dospel k celkom jednoznačnému záveru, že na jeho účte síce nebol vykonaný skutočný obchod, je však stále presvedčený, že Nasdaq v tichosti testuje nové digitálne aktívum založené na BTC, ktoré je zatiaľ k dispozícii iba prostredníctvom ich platformy Paper Trading.

Mohlo by vás zaujímať: Bitcoin zase prekonáva Nasdaq 100 a S&P 500! – Oplatí sa tento rok investovať do kryptomien?

Nasdaq má o kryptomeny záujem

Už na konci roka 2018 Nasdaq údajne potvrdil svoje plány na začatie obchodovania Bitcoin futures v prvej polovici roka 2019. Riaditeľ jednej z VanEck divízie Gabor Gurbacs tiež v rozhovore pre Cointelegraph uviedol, že viedli diskusiu s Nasdaq, MVIC Indicies a ďalšími veľkými hráčmi o Bitcoin futures asi 18 mesiacov.

Koncom februára začala spoločnosť Nasdaq v spolupráci s kryptomenovou spoločnosťou Brave New Coin (BNC) zverejňovať tiež dva nové kryptomenové indexy: Bitcoin Liquid Index (BLX) a Ethereum Liquid Index (ELX), ktoré poskytujú v reálnom čase spot a referenčnú úrokovú cenu za 1 BTC a 1 ETH.

A bokom digitálnych mien nestojí ani už spomínaná spoločnosť TD Ameritrade, ktorá poskytuje investičné služby asi 11 miliónom klientom. Tá už skôr oznámila, že má prsty v novo vznikajúcej kryptomenovej zmenárni ErisX.

Tip: Tento bull-run bude väčší než v roku 2017 – tvrdí analýza spoločnosti Delphi Digital

Záver

Nech už má Cryptopolis pravdu alebo nie, aj tak Bitcoin stále naberá na sile. Prvýkrát v tomto roku sa mu podarilo úspešne preraziť hranicu 5 600 dolárov a vyzerá to, že je stále pri chuti. Niektoré hlasy naznačujú, že by sa ešte pred koncom týždňa mohol dotknúť dôležitej hranice 6 000 USD. A zase sa začínajú množiť názory rôznych odborníkov a analytikov, ktorí sľubujú, že tento rok bude skvelý nielen pre Bitcoin, ale pre digitálne aktíva všeobecne. Ja len dodám, že spustenie obchodovania na Nasdaq by bola pre všetkých fanúšikov kryptomien úplne skvelá správa a predpokladám, že aj cena by na takúto udalosť adekvátne zareagovala.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin letí nahor a atakoval 5600 USD – Post veľkonočná pumpa je tu!

Zdroje:
cointelegraph.com
zycrypto.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.