Hľadaním toho najlepšieho a najvýnosnejšieho obchodu alebo investície prerobilo už nepochybne veľa ľudí. Nikto totižto nemôže vedieť, ako sa nejaká akcia, kryptomena alebo iné aktívum zachová (a je jedno koľko technickej alebo fundamentálnej analýzy používate). Ak sa však pozrieme na pár aktív a ich cenové pohyby tento rok, najvýnosnejší obchod je úplne pro-kryptomenový. Long pozícia na Bitcoin a k tomu short pozícia na jednu z najväčších bánk (Deutsche Bank) by vám ku dnešnému dňu zarobila poriadny balík.

Kryptomeny áno, banky nie

Anthony Pompliano, známy aj ako „Pomp,“ je v kryptomenovom svete veľmi zvučné meno. CEO spoločnosti Morgan Creek Capital´s sa dlhodobo vyjadruje najmä prostredníctvom svojho Twitter účtu na tému kryptomien a ich adopcie a využitia. Je známym Bitcoin maximalistom, ale aj odporcom bánk.

To potvrdil aj nedávno, keď sa z jeho dlho používanej frázy „Long Bitcoin, short banks“ stala takmer investičná rada. Tá by prekvapujúco tento rok fungovala. A môžem povedať, že by fungovala naozaj výborne.

130 % zisk za 5 mesiacov

Nemecká banka so sídlom vo Frankfurte má totiž tento rok poriadne problémy. Akcie Deutsche Bank sú už 5 mesiacov v rade v mínuse. Cena oproti minulému roku v tomto čase (koniec mája, začiatok júna) je o 17,5 % nižšie, čo je naozaj dosť.

Naopak, Bitcoin „si ide svoje.“ Aj v máji nám svojimi 64 % ziskami ukázal, že kryptomenoví investori sa majú na čo tešiť. Ak by teda investori na začiatku roku investovali do long pozície Bitcoinu a short pozície akcií Deutsche Bank, ku dnešnému dňu by zisk robil niečo viac ako 130 % (aj napriek aktuálnym poklesom ceny BTC). Dokonca, ak by ste podobný krok spravili ešte v septembri 2018, tak by sa celkový zisk vyšplhal až ku 139 %.

Bitcoin lepší aj ako S&P 500

To sme už niekoľkokrát uviedli. Bitcoinu sa samozrejme darí lepšie ako indexu S&P 500. Avšak, Twitter účet s názvom planB uviedol, že aj pomerne zaujímavé portfólio tvorené z Bitcoinu a cashu (fiat peňazí) by stále prekonalo investíciu do indexu S&P 500. A to 9 rokov v rade.

Zaujímavosťou však je, že portfólio, ktoré by dokázalo poraziť jeden z najväčších a najznámejších indexov, by pozostávalo iba z 5 % BTC a až 95 % cashu. Dokonca (čo je naozaj poriadne zarážajúce) je toto portfólio menej riskantné ako investícia do samotného indexu.

Záver

„Long Bitcoin, short banks,“ naozaj funguje. Teda minimálne od septembra 2018 (ale najmä od začiatku roku 2019). Nemeckej banke Deutsche Bank sa totižto príliš nedarí a jej akcie klesajú. Naopak, Bitcoin v roku 2019 robí pekné zisky. Najmä apríl a máj spravili kryptomenovým investorom radosť. Avšak určite neodporúčame túto „investičnú stratégiu“ aplikovať len tak halabala. Mohla by vás stáť pridraho, pokiaľ zvolíte nesprávnu banku alebo obdobie investície do BTC.

Čo čítať ďalej?

Zachráňte si májové zisky – Jún ich môže zmazať

Zdroj:
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance