Aj napriek tomu, že nám Bitcoin a kryptomeny robia posledné dva mesiace radosť, tak tento mesiac môže vyzerať úplne inak. V máji síce Bitcoin skončil s krásnymi 64 % v pluse (akcie by o takýchto číslach mohli iba snívať), ale koniec mesiaca nám priniesol trošku vrásky na čelo. Prečo je to tak?

Čo pomohlo Bitcoinu k rastu?

Ešte predtým, ako sa pozrieme na to, čo nás môže čakať v júni, poďme si zrekapitulovať to najpodstatnejšie, čo nám priniesol máj. Budeme sa pozerať najmä na adopciu kryptomien a ako sa o nich hovorí v mainstreame.

V máji nám pribudlo niekoľko nových (a veľmi podstatných) spoločností, ktoré začali prijímať kryptomeny. Ide o Whole Foods, Starbucks, ale aj telekomunikačného giganta AT&T. Veľa sa začalo hovoriť aj o Facebooku a jeho novej kryptomene Global Coin, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta v prvej polovici roka 2020. Nasdaq ako druhá najväčšia burza na svete pridala index Ripple (o čo im asi ide?). V Japonsku bol schválený nový zákon o kryptomenách. Rovnako nezaháľalo ani USA, kde daňoví poplatníci budú môcť požiadať o vrátenie peňazí v BTC. Noviniek až-až, čo poviete? Niet sa teda čomu diviť, že Bitcoin tak pekne narástol.

Jún môže byť opakom mája

Máj nám priniesol veľa pozitívnych správ najmä čo sa týka fundamentu, adopcie a využitia kryptomien. Naopak, jún má hneď od začiatku namierené na to, že technická analýza by mala byť kľúčom k vývoju ceny Bitcoinu. Máj sa skutočne uzavrel pomerne nedobre. Posledná týždenná sviečka má totiž tvar doji top candle.

Doji Top Candle nám naznačuje, že trh sa nevie rozhodnúť, ktorým smerom bude cena pokračovať. Je možné, že sily medzi býkmi a medveďmi sa vyrovnali. Panuje tak neistota toho, či býkom ostala sila udržať si momentum a dostať cenu vyššie alebo naopak, môžeme očakávať medveďov na scéne, ktorí by určite radi využili toto zaváhanie (zo strany býkov) a potlačia cenu dole. Väčšinou sa však predpokladá, že trh bude pokračovať do korekcie, ktorá by pri BTC mala znamenať cenu zhruba 7 000 dolárov (pri väčšom tlaku zo strany medveďov cenu až 6 400 dolárov).

Záver

Netreba sa však ničoho báť. Zdravá korekcia je vždy potrebná. Fundamenty sa nám v máji veľmi zlepšili na čo trh reagoval parabolickým rastom. Je teda dobre, že neletíme iba hore, pretože by sme mohli dopadnúť ako v decembri roku 2017. Bitcoin tak môže teraz trochu vypustiť paru, býci môžu načerpať nové sily na rast, ktorý sa však môže konať až o niekoľko týždňov (ak nie mesiacov).

Čo čítať ďalej?

Vitalik Buterin: Bitcoin SV je jednoducho scam a Binance nie je o nič lepší

Zdroj:
kryptofond.cz

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance