CNBC: Bitcoin sa stáva bezpečným prístavom pre investorov

3

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Televízia CNBC pravidelne pokrýva cenové pohyby kryptomien. Hosť Peter Boockvar povedal, že BTC sa teraz stáva bezpečným miestom, kde investovať.

BTC v hľadáčiku

Mediálny záujem o BTC a kryptomeny všeobecne rastie s tým, ako sa zvyšuje cena. Dobrým príkladom je televízia CNBC, kde zaznela legendárna veta od jedného z redaktorov. Doslova povedal: „Predajte dom, auto i deti. Kupujte Litecoin“.

Informácie o cene BTC – 05.06.2019 Technická analýza BTC/USD – Ešte tam kúsok chýba, od IX

Ďalšia pozitívna správa prichádza od Petera Boockvara. Ten pracuje ako IT riaditeľ pre spoločnosť Bleakley Advisory Group. Boockvar označil Bitcoin za bezpečný prístav, kde sa uchyľujú investori z nestabilného, akciového trhu.

Boockvar sa zaoberá predovšetkým investovaním do zlata a striebra, ktoré tiež aj priamo odporučil. V jeho očiach sa nestabilita akciových trhov stáva pre investorov nebezpečná. Tí po novom hľadajú možnosť, kde svoje peniaze bezpečne uschovať. Zlato a striebro sa v jeho očiach javia ako prirodzená možnosť.

Zlato, striebro a nakoniec i BTC

Následne však Boockvar zmienil príklad BTC. Trh s kryptomenami podľa neho nekoreluje s akciovými trhmi alebo dolárom. A to je príležitosť pre investorov, ktorí môžu vidieť BTC ako potencionálne úložisko hodnoty a to najmä v krušných časoch.

Na záver ale Boockvar varoval, že investícia do BTC je stále veľmi riziková. Podľa neho je to technológia na svojom začiatku a nie je dostatočne preverená časom. I tak sa absencia korelácie ukazuje ako dobrá známka pre kryptomeny a potencionálne otvára dvere prílivu nových investorov, ktorí budú chcieť zabezpečiť svoje financie. Po zlate a striebre sa tak BTC javí ako možné úložisko hodnoty. Tak to zamýšľal aj autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Čo čítať ďalej:

04.06.19 ETH/USD – Začala nám korekcia! Kam až klesne Ethereum?

Zdroj: cnbc.com

Pre kryptomagazin.sk pripravil Adam K.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Libor

Nezmysel, ktorý si sám protirečí : “ A to je príležitosť pre investorov, ktorí môžu vidieť BTC ako potencionálne úložisko hodnoty a to najmä v krušných časoch.“ A v ďalšej vete si totálne protirečí : “ Na záver ale Boockvar varoval, že investícia do BTC je stále veľmi riziková“. No iste : Bezpečné úložisko hodnoty, ktoré je stále veľmi rizikové …. dobrý vtip

Chose

pretože každé investovanie v sebe nesie určite riziko tudis je rizikové a ludia celkom radi túto už beznu frázu o riziku opakujú stále dookola ,ok prečo nie nech si to teda opakujú ..ale tento panko myslel útek do btc voči akciovým trhom ako bezpecne ulozisko ktoré ako sa tam píše sú podľa neho v poslednej dobe viac nestabilne a to už celkom dáva zmysel

Libor

BTC je nie negatívne korelované voči akciovým trhom. BTC totižto nie je korelované vôbec, ani pozitívne ani negatívne, je to chaotické. Na kryptoburzách sa pumpuje hore-dole, chaoticky, resp. cielene manipulovane. Takže hovoriť o investičnom bezpečnom prístave je iluzórne. Navyše cenotvorba BTC je závislá na neregulovaných kryptoburzách. Bezpečný prístav cenovo závislý na „nebezpečných“ kryptoburzách ? Dobrý vtip. BTC je ale ochranou v jednom prípade. V prípade hyperinflácie miestnej meny pri kolapse lokálnej ekonomiky/ Venezuela a podobne /. Ale to neznamená ešte, že je to investičný bezpečný prístav globálne pre všetkých, a nielen pre tích nešťastníkov v danej zbankrotovanej krajine.