Najväčšie a najznámejšie kryptomenové burzy (časť 3.)

BITmarkets BITmarkets

Ako sme už avizovali, tretia časť tohto seriálu bude aj tou poslednou. Netreba sa však ničoho báť, máme pre vás prichystané ďalšie skvelé informácie o kryptomenových burzách. Výber niektorých búrz však môže byť sčasti prekvapujúci. Pravdepodobne nepôjde o také známe burzy (v niektorých prípadoch) ako to bolo v predošlých dvoch prípadoch, avšak určite ide stále o veľmi známe a používané burzy.

Kraken

Táto burza patrí medzi najstaršie kryptomenové burzy vôbec. Založená bola už v roku 2011. Kraken sa teší obrovskej popularite najmä v Európe, Austrálii, Kanade, Japonsku a Veľkej Británii. Rovnako ide o jednu z najväčších platforiem, ktorá umožňuje priamy bankový prevod na túto burzu. Aktuálne zastrešuje 17 digitálnych kryptomien vrátane BTC, LTC, ETH, XLM alebo DASH.

Na prvý pohľad sa môže používateľom zdať používateľské prostredie tejto burzy čiastočne mätúce a komplikované, avšak po čase sa na to určite dá zvyknúť. Aj napriek tomu sa však táto platforma odporúča najmä profesionálnym obchodníkom. Pre tých má pripravené široké rozhranie pomôcok a nástrojov, ktoré môžu používať.

Poloniex

Burza, ktorej povesť je naozaj všelijaká. Aj napriek tomu však Poloniex stále patrí medzi tie najväčšie a najpoužívanejšie vôbec. Je to tak najmä kvôli tomu, že je na trhu už od roku 2014, a tiež aj vďaka možnosti obchodovania na páku. Práve druhá možnosť je tá, kvôli ktorej sa na Poloniex často hlásia najmä profesionálni obchodníci.

Aj keď ide o krypto-krypto burzu (nedajú sa obchodovať žiadne menové páry a ani robiť bankové transfery), táto burza sa stále teší obľube. V ponuke má pre svojich používateľov až 100 kryptomenových párov.

CoinBene

Pravdepodobne prvé prekvapenie na našom zozname. CoinBene totiž v našich končinách nemá až také veľké meno ako v iných častiach sveta. Známa je najmä v Ázii, odkiaľ aj pochádza (konkrétne zo Singapuru). CoinBene ponúka až 100 rôznych kryptomien, ale rovnako ako Poloniex, neumožňuje priame bankové prevody alebo platby pomocou kreditnej karty.

Výhodou tejto burzy je hlavne veľmi jednoduché používanie (aj napriek tomu, že prednastavený jazyk je čínština). Zmena jazyka je však veľmi jednoduchá a preto sa CoinBene teší veľkej obľube nielen v Ázii, ale aj Amerike.

LocalBitcoins

Založená v roku 2012, táto platforma má sčasti inú úlohu ako všetky predošlé kryptomenové burzy. LocalBitcoins by sa totiž dala nazvať aj vstupnou bránou do sveta kryptomien pre všetkých tých, ktorí s týmto sektorom nemajú žiadnu predošlú skúsenosť.

Práve kvôli „poslaniu” tejto burzy, ktorým je umožniť nováčikom nakúpiť kryptomeny (Bitcoin), má táto platforma rôzne možnosti platby. Ide o platbu nielen kryptomenami, ale aj bankový prevod alebo kúpu kreditnou kartou.

Záver

V tomto seriáli sme vám predstavili rôzne kryptomenové burzy, ktoré sa tešia veľkej popularite, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Či už ide o počet kryptomien ktoré majú v ponuke, používateľskú základňu alebo možnosti kúpy priamo prostredníctvom bankových transferov, všetky uvedené burzy sú v kryptomenovom svete pomerne ustálené. A to sme si ešte nepredstavili ani burzy ako Coinbase, UpBit alebo HitBTC, o ktorých sme už tiež niekoľkokrát písali. Do nášho seriálu sa však nezmestili.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinafrica.io

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.