Najnovšie pošlete BTC či LTC aj cez WhatsApp – Je toto cesta k všeobecnej adopcii kryptomien?

BITmarkets BITmarkets

Používatelia populárnej chatovacej aplikácie, WhatsApp, môžu teraz posielať a prijímať Bitcoin (BTC) a Litecoin (LTC) vďaka novej verzii botu Lite.Im.

S tým, ako krypto zima hádam skončila, sa prebúdza kryptomenový priemysel a spoločne s ním sa tiež rozširujú oblasti, v ktorých sa začínajú kryptomeny čoraz viac presadzovať. Najnovšie budeme môcť digitálne meny využiť v jednej z najobľúbenejších a najrozšírenejších chatovacích aplikácií.

Posielanie Bitcoinu cez WhatsApp

V tweete z 19. mája 2019 tím Zulu Republic oznámil, že nimi vyvíjaná platforma Lite.Im, najnovšie ponúka jednoduchý spôsob odosielania a prijímania Bitcoinu a Litecoinu cez WhatsApp.

Používateľom, ktorí majú záujem posielať či prijímať kryptomeny prostredníctvom nového botu pre WhatsApp, si ho stačí len nainštalovať a nastaviť podľa pokynov na obrazovke. V súčasnej dobe ponúka bot dve jazykové mutácie angličtinu a španielčinu a okrem BTC, LTC a ETH umožňuje odosielať a prijímať aj natívny token, Zulu Republic ZTX.

Ukážka rozhrania Lite.im

Ľahšie vykonávanie kryptomenových transakcií

Kryptomenové firmy a startupy robia všetko, čo je v ich silách, aby sa všeobecná adopcia kryptomien stále viac a viac rozširovala. Niektoré spoločnosti idú ešte ďalej a zavádzajú kryptomenové transakcie prostredníctvom bežných SMS správ. Táto možnosť je oveľa jednoduchšia pre všetkých, ktorí si s technikou a rôznymi aplikáciami až tak veľmi netykajú.

Napríklad vo februári tohto roka ohlásila kryptomenová peňaženka, Wuabit, plány na spustenie kryptomenových operácií na WhatsAppe, Viberi, Telegrame či pomocou SMS správ.

Začiatkom tohto toka bol spustený bot Lite.Im pre Facebook Messenger, Telegram a tiež pre SMS. Ľudia zo Zulu Republic sú presvedčení, že platformy pre zasielanie správ absolútne kľúčové pre čo najširšie prijatie kryptomien. Mobilné kryptomenové transakcie v oblastiach tretieho sveta, ako sú Afrika a Ázia, umožňujú mnohým ľuďom bez bankového účtu prístup ku globálnemu finančnému systému, online platbám a otvárajú im nové možnosti a príležitosti. Pre dokreslenie potenciálu pridávam, že samotná aplikácia WhatsApp má viac ako 1,5 miliardy používateľov prakticky vo všetkých kútoch sveta.

Mohlo by vás zaujímať: Facebook prijíma blockchainových špecialistov do svojho startupu!

Záver

Možnosť posielať Bitcoin cez WhatsApp je veľmi pozitívna správa a podobne, ako tím Zulu Republic, verím, že sociálne siete zohrajú dôležitú úlohu v globálnom prijatí kryptomien. A čo si o bitcoinových transakciách založených na sociálnych médiách či SMS správach myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Čo čítať ďalej?

[Tech news] – Bývalý inžinier Apple môže spôsobiť mobilnú revolúciu • Robotický pes od Sony je na zjedenie, alebo nie?

Zdroje:
investinblockchain.com
bitcoinist.com
ethereumworldnews.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek Dintar.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.