Kryptomeny môžu v Afrike zažiť zlaté časy – Vyženú z nej chudobu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny ako Bitcoin sa stávajú celosvetovo stále populárnejšími. Spočiatku sa verilo, že kryptomeny zmiznú tak rýchlo ako sa objavili. A tiež, že je to niečo, čo je skvelé pre špekulantov, ktorí na tom môžu rýchlo zbohatnúť alebo že sa budú kryptomeny šíriť hlavne medzi zločincami na oklamanie orgánov presadzovania práva. Hoci tieto pochybnosti pretrvávajú, zdá sa, že Bitcoiny sú tu a ešte nejakú dobu zostanú.

Môžeme povedať, že Bitcoiny sú stále tu, pretože veľa podnikov začalo prijímať platby v tejto mene. Online hazardné hry a herné stránky začali používať kryptomeny na platby. Súčasné správy ohľadom Bitcoinu naznačujú, že v prvom štvrťroku tohto roka vzrástol počet platieb v tejto mene, čo je dôkazom toho, že kryptomeny sú na vzostupe.

Veľa ľudí si tiež myslí, že Bitcoiny sú populárne len v krajinách západného sveta, ako sú Spojené štáty, Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, v Austrálii alebo na ázijských trhoch ako sú Čína a Japonsko. Niektorí odborníci sa však domnievajú, že hnacím motorom pre kryptomeny bude Afrika a tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo by to tak mohlo byť.

Dôvody, prečo by Afrika mohla byť hnacím motorom pre kryptomeny

  • Na africkom kontinente nemá veľa ľudí bankové účty. V subsaharskej Afrike nemá viac ako 60 % obyvateľov bankové účty. Táto veľká populácia nemá prístup k bankovým účtom, pretože je pre nich príliš nákladné založiť si ich. Títo ľudia môžu byť hybnou silou kryptomien v budúcnosti.
  • Obrovská populácia Afričanov, ktorá je druhá najväčšia hneď za Áziou, je ďalším z dôvodov, prečo sa experti domnievajú, že Afrika podporí rast kryptomien ako je Bitcoin.
  • Afrika má veľmi dobré internetové zastúpenie. V Afrike sú milióny používateľov internetu a číslo používateľov mobilných telefónov v Afrike je dokonca vyššie ako v Amerike a Európe dohromady. Tento trh je obrovský a možno ho ľahko využiť.
  • Poskytovateľov mobilných peňažných služieb je v Afrike stále viac a hoci sa môže zdať, že sú konkurentmi pre kryptomeny, ukazuje sa, že na tomto trhu, ktorý stále rastie, je miesto pre oba varianty.
  • Afrika má veľký neorganizovaný alebo neformálny sektor. Ten poskytuje prácu mnohým mladým ľuďom. Títo ľudia, ktorí pracujú v súkromnom sektore sú tí, na ktorých sa cieli, pretože by mohli byť viac naklonení používaniu kryptomien.

V súčasnej dobe Afrika stále nevyužila potenciál, ktorý sa ponúka v súvislosti s kryptomenami. Hlavnými trhmi pre Bitcoin sú dnes Juhoafrická republika, Nigéria a Keňa. Aj keď s kryptomenami obchodujú, nepoužívajú sa na transakcie v rámci krajín.

Niektoré transakcie sa vykonávajú so zahraničnými zákazníkmi, ale stále sa to nedarí na miestnej úrovni. Jedným z dôvodov môže byť masívny nárast poskytovateľov mobilných peňažných služieb. Ľudia môžu posielať SMS a dokončiť transakcie, zatiaľ čo v prípade kryptomien je stále potrebné pripojenie na internet.

Hoci je tu veľké internetové zastúpenie, pokiaľ ide o súťaženie s SMS a jednoduchosťou, ktorú poskytujú, je internet stále až na druhom mieste. Hoci bol v JAR inštalovaný prvý bankomat na Bitcoiny, má svoje obmedzenia, ktoré povoľujú ľuďom vybrať iba 50 randov (juhoafrická mena).

Záver

Spôsobom, akým by sa dali rozšíriť kryptomeny do Afriky, by bolo vyvinutie technológie, ktorá by prostredníctvom SMS mohla dokončovať bitcoinové a iné kryptomenové transakcie. Existuje mnoho blockchainových technologických spoločností, ktoré na tom pracujú, a ak sa to podarí, Afrika sa stane najväčším hnacím motorom trhu s kryptomenami. Táto integrácia mobilných technológií a mobilného bankovníctva umožní rast všetkých kryptomien.

Čo čítať ďalej?

Prejdite týmto kurzom a staňte sa certifikovaným IOTA vývojárom

Zdroj:
oracletimes.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Lenka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.