[SCAM ALERT] btcpenazenka.sk – podvodná peňaženka, ktorá sa snaží ukradnúť vám Bitcoiny

BITmarkets BITmarkets

V posledných dňoch sme na e-mail dostali niekoľko sťažností na web btcpenazenka.sk. Ide vraj o prvú slovenskú bitcoinovú peňaženku. Bohužiaľ, podľa všetkého ide o podvod. Majiteľ webu navyše tvrdí, že patrí pod kryptomagazin. To v žiadnom prípade nie je pravda! Nič neposielajte, neregistrujte sa a neverte tomuto webu.

Ak ste už použili btcpenazenka.sk na uchovávanie vašich Bitcoinov, veľmi nás to mrzí. Problém nastane až v momente, keď sa pokúsite BTC vybrať alebo nimi platiť. Žiadna transakcia sa neodošle.

Čo teda robiť?

Je dôležité podotknúť, že rozhodne nie ste sami. Nachytať sa nechalo relatívne veľa ľudí. Najrozumnejšie bude spojiť sa a spoločne podať na majiteľa webu trestné oznámenie.

Ak ste sa nechali nachytať, vytvoril som pre vás na facebooku samostatnú diskusnú skupinu, kde sa pokúsime zhromaždiť čo najviac podvedených a informovať o prípadnom postupe.

Chcel by som poprosiť, aby sa pridali iba ľudia, ktorí boli skutočne podvedení.

Facebookovú skupinu nájdete tu. Ak facebook nemáte, tak si ideálne založte účet pomocou anonymného e-mailu.

Ako sa nenechať nachytať?

Vo svete kryptomien sa, bohužiaľ, pohybuje obrovské množstvo podvodníkov, ktorí sa snažia nachytať nič netušiacich ľudí. Ak sa rozhodnete využiť služby nejakého webu, v prvom rade si z nezávislých zdrojov overte, či je daný projekt spoľahlivý, aké sú naň recenzie, na akej úrovni je daný web, či na ňom nie sú gramatické chyby alebo nejaké nezmysly, či je možné zistiť, kto konkrétne je majiteľom stránky a podobne.

Ak chcete bezpečnú krypto-peňaženku, my odporúčame český Trezor One alebo Trezor T. Ak nechcete platiť za hardwarovú peňaženku, zvážte myetherwallet na Ethereum a ERC-20 tokeny a waves wallet na všetky kryptomeny.

Viac o bezpečnosti

Bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: