Nachádzame sa v najhoršom medveďom trhu v histórii kryptomien, tvrdí správa od Glassnode
Nachádzame sa v najhoršom medveďom trhu v histórii kryptomien, tvrdí správa od Glassnode. Zdroj: https://www.shutterstock.com/BsWei

Spoločnosť Glassnode, ktorá sa špecializuje na analýzu on-chán dát, v sobotu uverejnila správu, podľa ktorej sa súčasný trh s kryptomenami na čele s Bitcoinom nachádza v najhoršom stave za celú históriu existencie digitálnych aktív. Podľa Glassnode sa rok 2022 stal najhorším v histórii Bitcoinu vzhľadom na mieru poklesu.

Glassnode, podobne ako ďalší analytici, upozornil na pokles vlajkovej kryptomeny pod 200-dňový kĺzavý priemer (MA), teda pod historické maximum predchádzajúceho cyklu, čo sa stalo, ako píše spoločnosť, „prvýkrát v histórii.“ Spoločnosť tiež poukázala na ďalší zriedkavý jav, a to na pokles pod 0,5 Mayerovho násobku (MM), čo sa nevyskytlo od roku 2015.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Glassnode: investori v panike

Súčasná situácia podľa spoločnosti spĺňa všetky kritéria silného medvedieho trhu, ktorý sa vyznačuje masívnymi výpredajmi a kapituláciou. Napriek nízkym cenám, ktoré sa pohybujú už 70 % od maxima Bitcoinu, v prípade altcoinov aj 90 a viac percent, investori neustále predávajú v stratách a zbavujú sa bitcoinov. Podľa Glassnode ide o signál, ktorý je „typický pre medvedie trhy a kapitulácie na trhu“.

Pokles Bitcoin počas medvedích trhov v minulosti
Pokles Bitcoin počas medvedích trhov v minulosti. Zdroj: Glassnode

V roku 2022 sme boli svedkami najväčšej dennej realizovanej straty v histórii kryptomien. Tá sa v deň, keď Bitcoin klesol pod 20 000 dolárov, vyšplhala na 4,234 miliardy dolárov, čo je podľa Glassnode „22,5 % nárast oproti predchádzajúcemu rekordu 3,457 miliardy dolárov z polovice roka 2021.“

Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje za 20 680 dolárov. Podľa niektorých analytikov vytvára na dennom grafe medvedí vzorec, ktorý v prípade poklesu môže strhnúť cenu až na 12 000 dolárov.

Čítajte ďalej: Porovnanie 5 recesií z minulosti: ako sa pripraviť na investičnú recesiu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance