Mark Zuckerberg plánuje, že metaverzum od Meta (Facebook) bude využívať pol planéty!
Mark Zuckerberg plánuje, že metaverzum od Meta (Facebook) bude využívať pol planéty! Zdroj: www.shutterstock.com/ElmsArt

Mark Zuckerberg vyhlásil, že metaverzum bude kľúčovou súčasťou jeho podnikania. Riaditeľ Mety taktiež verí, že sa na jeho projekte zúčastní viac ako 3 miliardy ľudí!

Zuckerberg a metaverzum

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Meta Platforms (bývalý Facebook), sa vyjadril na tému metaverza v rozhovore na CNBC.

Jeden z najbohatších ľudí planéty očakáva, že metaverzum bude v budúcnosti masívnym projektom a stane sa hlavnou súčasťou podnikania jeho spoločnosti v nasledujúcom desaťročí.

Zuckerberg sa vyjadril k úsiliu jeho spoločnosti:

Vždy sme sa snažili budovať služby, ktoré slúžia čo najväčšiemu počtu ľudí po celom svete. Chceme dostať naše služby k trom miliardám ľudí a všetko to monetizovať. Dúfame, že používatelia budú obchodovať v hodnote stoviek dolárov každý deň. Ľudia budú mať možnosť nakupovať v metaverze digitálny tovar, digitálny obsah a rôzne veci, ktorými by sa budú môcť pochváliť.

Mohlo by ťa zaujímať: Nemecko vyhlásilo plynovú krízu! Čo môže nastať, ak Rusko prestane dodávať plyn do EÚ?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Metaverzum má veľkú budúcnosť

Zuckerberg však priznal, že spoločnosť ešte čaká dlhá cesta:

Myslím si, že to bude chvíľu trvať, kým sa to všetko dostane do rozsahu niekoľkých stoviek miliónov až niekoľko miliárd ľudí, ktorí budú čiastočne fungovať v metaverze. Ide o to, že všetko potrebuje svoj čas, kým sa dostanú do konečného cieľa. Je to ďaleko, ale myslím si, že sa tam dostaneme.

Spoločnosť Citi napríklad predpovedala, že metaverzum by mohlo do roku 2030 predstavovať príležitosť v hodnote 13 biliónov USD. Globálne investičné banky Goldman Sachs či Morgan Stanley taktiež vidia v tomto sektore vysoký potenciál a metaverzum považujú za príležitosť s hodnotou 8 biliónov USD.

Je možné, že digitalizácia, ktorou prechádza veľká časť našej planéty, nás naozaj dovedie do štádia, keď bude minimálne potrebné niekam chodiť a väčšinu vecí bude možné robiť vo virtuálnej realite.

Čítaj ďalej: Vitalik Buterin – aký je príbeh jednej z najvýraznejších osobnosti zo sveta kryptomien?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance