Na tento signál čakali všetci fanúšikovia kryptomien

Kategorie: Analýzy
Bitcoin signalizuje nákupnú príležitosť
Bitcoin signalizuje nákupnú príležitosť. Zdroj: shutterstock.com/Viktorija Reuta/Cosmos Kay

Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje podľa údajov TradingView za cenu 27 090 dolárov. Za posledný mesiac sa cena takmer nepohla a pokračuje vo formovaní bočnej štruktúry. Napriek tomu je posledný rast najsilnejší od júna tohto roku a signalizuje potenciálne obrátenie trendu.

Bitcoin opakuje historický signál

Počas 18. septembra cena bitcoinu zaznamenala rovnaký nákupný signál aký sme mohli vidieť 20. júna a 13. marca v tomto roku (zelené kruhy na grafe). Ide o signál, ktorý sa opiera o prekonanie rezistencie z klesajúcich maxím korekcie. Pri podobných situáciách by však mal narastať aj nákupný objem, ktorý je ale podstatne nižší pri poslednom prekonaní rezistencie.

Rovnako je potrebné brať do úvahy aj fázu trhu. Kým posledné dva prierazy znamenali posun ceny na nové maximá, posledné minimum sa formuje blízko toho predošlého. To jasne hovorí o slabšej dynamike ceny v porovnaní s prvým polrokom 2023. Navyše, bitcoin stále neprekonal ani posledné krátkodobé maximum.

Bitcoin opakuje nákupný signál

Bitcoin opakuje nákupný signál. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Rastie aj dominancia bitcoinu

Okrem samotnej ceny sa do pohybu dala aj dominancia najväčšej kryptomeny na svete. S touto analýzou prišiel známy obchodník Benjamin Cowen, ktorý upozornil na opakovanie histórie. Zaujímavé je, že dominancia stúpala s časovým predstihom v porovnaní s trhovou cenou bitcoinu.

Rast dominancie bitcoinu znamená, že buď na trhu stúpa cena bitcoinu viac ako cena altcoinov alebo cena bitcoinu klesá pomalšie ako cena altcoinov. A keďže ceny kryptomien posledné dni rástli, nachádzame sa v prvom scenári. Cena bitcoinu rastie rýchlejšie ako zvyšok trhu z toho dôvodu, že rastúci trend je v počiatočnej fáze. Ak sa ceny naplno rozbehnú na nové maximá, dominancia bitcoinu klesne, pretože altcoiny začnú zisky bitcoinu predbiehať.

Práve na tento signál čakali všetci fanúšikovia kryptomien, keďže ide o najsilnejší rast za posledné 3 mesiace. Napriek tomu je potrebné obchodné objednávky zabezpečiť z oboch strán. Ak totiž bitcoin neudrží support 25 000 dolárov, cena zrejme prudko klesne do pásma 22 000 až 23 000 dolárov. Bez ohľadu na pohyb ceny musí byť obchodník vždy pripravený na obidva scenáre a mať dopredu pripravenú stratégiu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoiny sa zobúdzajú po 11 rokoch. Do pohybu sa dali milióny dolárov

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Najčítanejšie články

1

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

2

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

3

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

4

Stopka soli i sladkostiam? Najväčší reťazec na Slovensku prekvapil svojím rozhodnutím

5

Vodiči, zbystrite. Ak si v zime nesplníte tieto dve povinnosti, vyjde vás to draho

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa