Bitcoin sa pripravuje na veľký pohyb ceny

Kategorie: Analýzy, Bitcoin
Kam sa bitcoin pohne
Kam sa bitcoin pohne. Zdroj: shutterstock.com/jantsarik

Po veľkom cenovom páde v strede augusta nastalo opäť obdobie nudy. Údaje z TradingView ukazujú, že najväčšia kryptomena na svete, bitcoin (BTC), bojuje so supportom na hladine 25 500 dolárov. Po období nič nerobenia však stále nastane obdobie volatility a cenových výkyvov. Práve to môžeme od bitcoinu najbližšie týždne očakávať.

BTC sa nachádza v korekčnej štruktúre už dva mesiace. Posledné týždne však narazil na support 25 500 dolárov, ktorý zatiaľ odoláva. Dostali sme sa do podobnej situácie ako v polovici júna 2023, keď sa taktiež ukončovala korekčná štruktúra. Otázkou však zostáva, či sa tentokrát cena opäť odrazí nahor.

Cena bitcoinu tvorila dlhodobo rastúce minimá aj maximá od začiatku roka 2023. Posledné maximum však tento trend ukončilo a vytvorilo sa rovnako vysoko ako to predošlé. Navyše, posledný pád spôsobil definitívne ukončenie tohto rastúceho trendu. Preto je teraz obzvlášť kľúčové, akým smerom sa bitcoin pohne.

Bitcoin ukončuje korekciu

Bitcoin ukončuje korekciu. Zdroj: TradingView

Akýkoľvek pokus nakupujúcich je okamžite potlačený predajným tlakom. Za posledné týždne sme to mohli vidieť hneď až trikrát. Akonáhle cena klesne pod spomínaný support, ďalší sa bude nachádzať na hladine 23 000 dolárov, kde je zároveň vhodná nákupná zóna. Naopak, ak cena prekoná rezistenciu z maxím korekcie, prvý cenový cieľ bude 27 500 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Halving sa blíži

Bitcoin sa nachádza podľa Buybitcoinworldwide už iba 220 dní od ďalšieho halvingu. Mnohí bitcoin kritizujú za to, že súčasný cyklus nie je dostatočne výkonný. V skutočnosti ale porovnanie cyklov ukazuje, že bitcoin formuje takmer identické pohyby v rovnakých fázach ako v minulosti. Podľa niektorých analytikov halving spôsobí rast až na cenu 400 000 dolárov.

Prečítajte si taktiež niektoré z cenových predpovedí známych osobností:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

História sa pre bitcoin opakovať nemusí

V predošlých cykloch bitcoin presne počas súčasnej fázy signalizoval skôr obdobie nudy. To môže pokračovať aj ďalšie mesiace, no následne by sa mal začať skutočný bullrun. Druhou otázkou je, kam až cena bitcoinu môže v ďalšom bullrune narásť. To bohužiaľ nevie nikto, no napriek tomu vieme analyzovať historické správanie.

Bitcoin je každý cyklus menej ziskový z hľadiska percentuálnej zmeny. To znamená, že na základe minulosti by mal raz nastať cyklus, ktorý nevytvorí pre bitcoin nové historické maximum. Inak povedané, nie je zaručené, že každé 4 roky musí bitcoin formovať nové maximum.

Mohlo by ťa zaujímať: Aká je skutočná hodnota bitcoinu?