Môže bitcoin vyrásť až na 30 000 dolárov?
Môže bitcoin vyrásť až na 30 000 dolárov? Zdroj: shutterstock.com/Champ008/thisdesign

Kedy a za akých okolností by sa bitcoin mohol vyšplhať na 30 000 dolárov? Na túto otázku poskytol pre portál CoinTelegraph svoj pohľad Mike Novogratz, ktorý stojí na čele spoločnosti Galaxy Digital. Čo očakáva od vlajkovej kryptomeny?

Bitcoin na 30 000 dolárov

Podľa generálneho riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital nebude vôbec žiadnym prekvapením, ak sa vlajkovej kryptomene podarí dosiahnuť hranicu 30 000 dolárov a to ešte počas prvého štvrťroka 2023.

Nedávny rast bitcoinu, o ktorom sme vás informovali aj v našom článku, bol pomerne prekvapujúci. Po dôkladnej analýze spoločností Santiment a LookOnChain sa zistilo, že bol rast spôsobený masívnou akumuláciou zo strany inštitucionálnych investorov, čo je určite veľkým pozitívom pre celý trh. Akumulácia sa zvýšila najmä u obchodníkov, ktorých portfólio obsahuje od 100 do 1 000 BTC. Táto hodnota vzrástla až na 6-mesačné maximum.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Slová Mikea Novogratza citovala aj agentúra Bloomberg. Na konferencii Bank of America uviedol, že by bol tým najšťastnejším človekom, keby sa bitcoin koncom roka 2022 dostal na 30 000 dolárov. To sa síce neudialo, ale existuje šanca, že sa to vlajkovej kryptomene podarí v nasledujúcich mesiacoch. Novogratz sa vyjadril aj k nedávnym vyjadreniam FED-u. Očakáva, že sa neudeje žiadna zásadná zmena.

To, čo ma robí skeptickým v tom, že by sme tento rok mohli dosiahnuť výbušné, opätovne vysoké hodnoty, je predseda Powell. On naozaj robí to, čo hovorí, že bude robiť a nevidím, že by sa FED v dohľadnom čase otočil a znížil sadzby,“ uviedol Novogratz.

Bitcoin počas posledných dní masívne vzrástol až na hodnotu 24 900 dolárov, kde bol ale dva krát odmietnutý na silnej rezistencii. Aktuálne sa pohybuje na úrovni 23 765 dolárov.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Dočkáme sa korekcie?

V prípade, že sa vlajkovej kryptomene podarí zdolať rezistenciu na úrovni 25 000 dolárov, skutočne môžeme očakávať nárast o ďalších 5 000 dolárov. Stále sme ale neboli svedkami zdravého korekčného pohybu, ktorý môže kedykoľvek prísť. Je ale nepravdepodobné, že by bitcoin klesol až na hranicu 20 000 dolárov.

O možnom korekčnom pohybe sme vás informovali aj v našom článku: Dajte si pozor na Bitcoin: hrozí masívny výpredaj, varuje skúsený analytik

Čaká nás totiž dôležitá udalosť týkajúca sa krachu burzy Mt.Gox, ktorej prípad sa aktuálne dostáva do svojho finále. Podľa analytika Nicholasa Mertena to bude jeden zo zásadných momentov, ktorý môže ukázať ďalšie smerovanie ceny bitcoinu.

Je pred nami dôležitá otázka, ktorú treba zodpovedať, a to, či Mt.Gox spôsobí pokles ceny bitcoinu alebo nie. Dlho očakávané navrátenie prostriedkov veriteľom totiž stále nie je vo finále a tlak týchto ľudí môže byť naozaj veľký,“ uvádza analytik.

Čítaj ďalej: Známy miliardár George Soros zvyšuje záujem o kryptomeny – Do akých projektov investuje?