Na tejto cene Bitcoin vytvorí historické maximum

  • Peter Brandt si myslí, že Bitcoin dosiahne 120 000 až 200 000 dolárov
  • Bitcoin formuje vrchol približne rok a pol po halvingu
  • Podľa dúhového grafu by cena mohla stúpnuť až na 185 000 dolárov
Analýzy Kde dosiahne Bitcoin vrchol
Kde dosiahne Bitcoin vrchol. Zdroj: shutterstock.com/rukawajung/Things
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Známy obchodník Peter Brandt vo svojej poslednej analýze uviedol, že Bitcoin dosiahne v auguste/septembri 2025 maximum na úrovni 120 000 až 200 000 dolárov, uvádza správa News Bitcoin. Zvýšenie predpovede prichádza bezprostredne po nedávnom cenovom náraste, počas ktorého sa Bitcoin výrazne priblížil k historickému maximu.

Peter Brandt predpovedá cenu Bitcoinu

Na sociálnej sieti X (Twitter) Brandt vysvetlil, že nás čaká 15-mesačný rastúci trend, ktorý môže vyvrcholiť až na úrovni 200 000 dolárov. Obchodník pravidelne aktualizuje svoje cenové predpovede a preto je dosť možné, že počas roka sa cenový cieľ ešte zmení. Z dlhodobého hľadiska ale verí, že Bitcoin má obrovský potenciál uchovávať hodnotu na rozdiel od znehodnotenia fiat mien akými sú eurá a doláre.

Napriek tomu, že Brandt verí v dlhodobý rastúci trend Bitcoinu, na tému halving bol omnoho konzervatívnejší. Vysvetlil, že kvôli tejto udalosti je veľa rozruchu a v skutočnosti na to nie je dôvod. Priznal, že dočasne táto udalosť ovplyvní cenu, no zníženie ponuky je údajne len minimálne a zanedbateľné.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Kde Bitcoin vytvorí vrchol?

Na to aby sme lepšie pochopili kde Bitcoin vytváral maximá cyklov doteraz, je potrebné pozrieť sa na dlhodobý logaritmický graf. Všeobecne platí, že Bitcoin vytvára maximum cyklu približne rok a pol po halvingu. Podľa tejto závislosti by mal ten ďalší vrchol nastať niekedy v októbri 2025, podobne ako to predpovedá aj Peter Brandt.

Dúhový graf Bitcoin

Dúhový graf Bitcoin. Zdroj: Blockchaincenter

Vďaka dúhovému grafu vieme aj určiť približne na akej cene nastane vrchol. Je ale potrebné zdôrazniť, že ide o špekuláciu a nikto nevie kam až Bitcoin porastie. Napriek tomu vieme mať lepšiu predstavu kde by to mohlo byť na základe historických pohybov. Bitcoin vytvára totiž každým cyklom vrchol nižší o jedno farebné spektrum.

To znamená, že teraz by mal nastať vrchol niekde na rozmedzí 3. a 4. farebného spektra zhora. Keď sa pozrieme aká cena je na tejto úrovni v októbri 2025 zistíme, že vrchol by mohol nastať niekde okolo 185 000 dolárov. Táto cena je opäť v rozmedzí, ktoré určil Peter Brandt. Napriek tomu sa ale nemôžeme na túto analýzu spoliehať, pretože ide o čistú špekuláciu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin opäť prudko stúpa. Oplatí sa ho nakupovať?

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.