Bitcoin a obrovské transakcie
Bitcoin a obrovské transakcie. Zdroj: shutterstock.com/macondo/AlenKadr

Nedávno došlo na bitcoinovej sieti k nevídane vysokej transakcii v hodnote až 1 miliardy dolárov, podľa správy Coinedition. Ide zároveň o najväčšiu transakciu v roku, uprostred turbulentného obdobia, ktoré vyústilo v rastúci trend kryptomien, na čele ktorých je bitcoin.

Analytická spoločnosť Santiment vo svojom príspevku uviedla, že adresa, na ktorú bola transakcia prijatá, mala v októbri minulého roka až 143 310 BTC. Následne bola v novembri vyprázdnená a teraz opätovne obdržala 40 141 BTC.

Podľa stránky CoinMarketCap, rastie aj denný objem obchodov o 18,38 % v čase písania článku a trhová kapitalizácia sa vyšplhala na hodnotu 526 miliárd dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin prekonáva rezistenciu

Vzostup bitcoinovej sieti a trhovej ceny je priamo ovplyvnený nedávnymi udalosťami, ktoré otriasli americkým bankovým sektorom, o čom vás pravidelne informujeme. Navyše sa cene podarilo prekonať kľúčovú rezistenciu 25 000 dolárov. Zdá sa, že bitcoinu nestojí nič v ceste k dosiahnutiu 30 000 dolárov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Medzi cenami 25 000 a 30 000 dolárov sa nachádza transakčná medzera, čo znamená, že v minulosti týmto pásmom trhová cena iba preletela bez zastávky. Je preto pravdepodobné, že rovnaký scenár nastane aj teraz. Navyše, prekonanie rezistencie znamená, že bitcoin dosiahol prvé rastúce dlhodobé maximum od čias posledného bullrunu.

V čase písania článku sa bitcoin obchoduje na hodnote 27 317 dolárov a za 8 dní zaznamenal rast 40 %. V prípade, že sa viac zaujímate o technickú analýzu BTC, odporúčame vám prečítať si článok Bitcoin neprestáva prekvapovať: Za týždeň urobil takmer 40 % nárast.

Mohlo by ťa zaujímať: Dôvod, prečo bitcoin nikdy nespadne na nulu