Bitcoin zaznamená rekordný bullrun
Bitcoin zaznamená rekordný bullrun. Zdroj: shutterstock.com/SPF/Marko Aliaksandr

Bitcoin posledných 7 dní zažil jedno z najlepších období v histórií. Z 19 000 dolárov vyrástol až na 27 000 dolárov, kde sa nachádza v čase písania článku. Cena reaguje na záchranný balík od Americkej centrálnej banky, ktorý bude poskytnutý na záchranu ekonomiky v USA a ochranu pred krachujúcimi bankami.

Čo sa deje na globálnych trhoch?

Na pozitívny fundament reaguje aj najväčší americký index S&P500, ktorý za posledné hodiny vyrástol o takmer 3 %. Ešte väčší rastový pohyb zaznamenal ďalší americký index US100, ktorý od 13. marca vyrástol o 8 %. Zisk bitcoinu za posledných 7 dní je takmer 40 %.

Bitcoin je už na 27 000 dolárov
Bitcoin je už na 27 000 dolárov. Zdroj: tradingview.com

Štandardné aktíva aj kryptomeny reagujú na ohlásenie záchranného balíka Americkej centrálnej banky v hodnote 300 miliárd dolárov. Finančná injekcia má zachrániť americkú ekonomiku pred nástrahami krachu veľkých bánk ako Silicon Valley Bank a Signature Bank. 50 miliardový úver, ako sme informovali včera, získala na záchranu aj švajčiarska banka Credit Suisse. Záchranný balík dokonca prekonal ten, ktorý FED vydal počas krachu Lehman Brothers v roku 2008. V tom čase sa začala jedna z najväčších recesií v celej histórii USA.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Akým smerom pôjde bitcoin?

Bitcoin zlomil aj rezistenciu na 26 000 dolárov a smeruje, ako sme informovali, aktuálne na 30 000 dolárov. Zároveň sa dostal na 9 mesačné maximum. Od roku 2020 sa prvý krát na grafe začína vytvárať niekoľko nových vyšších maxím aj lokálnym miním. Zároveň cena najznámejšej kryptomeny väčšinu času od novembra (po krachu FTX) rastie. Čo je dôležitý signál k tomu, že klesajúci trend sa skončil a bitcoin odštartoval nový bull market.

Štvorročné cykly bitcoinu podľa halvingu
Štvorročné cykly bitcoinu podľa halvingu. Zdroj: TradingView

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Bitcoin sa dlhodobo pohybuje v 4 ročných cykloch, ktoré často nazývame aj halvingové cykly. Po skončení celého cyklu sa počet novovytvorených mincí znižuje na polovičnú hodnotu. V dôsledku nižšej inflácie je väčší priestor ku rastu, preto sa jedná dlhodobo o najdôležitejší fundament, ktorý od vzniku ovplyvňuje cenový vývoj. Nasledujúce zníženie ťažby bude o rok. Práve od tohto momentu sa očakáva, že bitcoin už nebude iba konsolidovať pod historickým maximom, ale bude niekoľko mesiacov, dokonca rokov rásť.

Nasledujúcich 12 mesiacov môže bitcoin ďalej rásť. Podobný jav sme videli taktiež vždy v minulosti. Ale nebol až tak razantný ako po halvingu.

Prečítaj si aj: Dôvod, prečo bitcoin nikdy nespadne na nulu