stablecoiny

Predseda Fedu Jerome Powell včera uviedol, že stablecoiny by mali čeliť prísnejším predpisom, podobne ako fondy peňažného trhu alebo bankové vklady.

Powell narážal konkrétne na Tether, ktorý je v súčasnosti najcennejším stablecoinom. Tether tvrdil, že každá minca bola krytá dolárom, čo sa však ukázalo ako nepravdivé. Skôr je krytý väčšinou cennými papiermi alebo dlhmi. Powell uviedol, že tieto aktíva sú väčšinou veľmi likvidné, ale počas nedávnej finančnej krízy to tak nebolo. Vysvetlil:

“Jedná sa o ekonomické aktivity veľmi podobné bankovým vkladom a fondom peňažného trhu a je potrebné ich regulovať porovnateľným spôsobom.”

Powell ďalej uviedol, že ak sa stablecoiny stanú súčasťou platobného sveta, je potrebné prijať nariadenia. Regulačný rámec totižto v skutočnosti pre stablecoiny neexistuje.

Zároveň dodal, že nevidí volatilné kryptomeny ako súčasť platobného sveta v budúcnosti. Kryptomeny boli spomenuté v 75-stranovej Správe o menovej politike, ktorá bola zverejnená minulý piatok a v nej sa uviedlo:

„Nárast cien rôznych kryptoaktív tiež čiastočne odráža zvýšený apetít po riziku.“

Zaujímajú vás krypto indexy? Viac sa dočítate tu – S&P Dow Jones spúšťa nové krypto indexy – investori očakávajú bullrun

Zníži digitálny dolár záujem o krypto a stablecoiny?

Správa tiež uvádza, že digitálna mena centrálnej banky (CBDC) zníži počet vytváraných kryptomien:

“Nepotrebovali by ste stablecoiny, nepotrebovali by ste kryptomeny, keby ste mali digitálnu americkú menu.” Myslím si, že je to jeden zo silných argumentov v jeho prospech.“

Powell uviedol, že príspevok, ktorý sa zameriava na výhody a riziká spojené s CBDC v USA, vyjde niekedy v septembri. Reagoval tiež na otázku o rekordných mierach inflácie, ktoré USA zažíva, a uviedol, že sa výrazne zvýšili a pravdepodobne zostanú zvýšené aj v nasledujúcich mesiacoch.

Powell stál za svojimi predchádzajúcimi vyhláseniami, že zvýšenie je dočasné a že akonáhle sa určité trhy, ako napríklad ojazdené automobily, vrátia do predpandemického stavu, pravdepodobne sa vráti do normálu.

Viac o súčasnej inflácii sa dočítate tu – Obavy z inflácie menia pohľad centrálnych bankárov na Bitcoin – prieskum odhalil prekvapivé odpovede!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance