[ANALÝZA] ETH/USD – Ethereum Constantinople a Petersburg updaty dnes boli aktivované!

BITmarkets BITmarkets

O dnešnom vylepšení Ethereum siete sme vás už niekoľkokrát informovali. Ide o update, ktorý zrýchli a zlacní niektoré operácie. Spolu s ním bol dnes aktivovaný aj Petersburg, ktorý má za úlohu odstrániť EIP 1283 – protokol obsahujúci chyby. Pôvodne dva oddelené updaty boli nakoniec skombinované do jedného.

Sieť na nový zdrojový kód prešla presne podľa plánu – vyťažením bloku č. 7 280 000. Podľa stránky ethernodes.org však nie všetci mineri ťažia pomocou nového softwaru. Iba 27,3% Geth a Parity klientov je Constantinople-ready. Úspešný update potvrdzuje aj stránka ethstats.

Viac info. o Constantinople nájdete tu.

Dajte si pozor na nebezpečný fork Monera!

(článok pokračuje pod odkazom)

Varovanie pre komunitu Monera – Nový fork je podvod a snaží sa ukradnúť privátne kľúče

Ethereum už má cenový vrchol za sebou?

Cena etheru zatiaľ nereaguje. Coin nabral nejaké percentá už pred forkom. Zo svojho low na hladine 80 $ sa v priebehu roka 2019 dostal až na dvojnásobok – 160 $. V čase písania tohto článku si kúpite/predáte 1 ETH za približne 135 $ (aktuálna cena tu).

Veľa obchodníkov sa riadi pravidlom: “Buy the rumor, sell the news.” Takže je celkom možné, že Ethereum bude v najbližších dňoch padať. Uvidíme, ako prežije víkend. V minulú nedeľu celý trh výrazne klesol a je dosť možné, že v nadchádzajúcu sobotu alebo nedeľu sa to bude opakovať.

Technická analýza (na Trading11 bola publikovaná minulú nedeľu) naznačuje, že ešte môžeme očakávať väčšie pohyby smerom dole. Ethereum sa zatiaľ drží vnútri trojuholníka vyznačeného na grafe a pokusy o prerazenie jeho steny zatiaľ neboli úspešné.

24.02-ETH (1)

24.02.18 1D ETH/USD – Btfinex .. autor René – Trading11

V intervale 130-140 $ sa nachádza silný support, ktorého prerazenie by bolo pre Ethereum zlou správou. Potom môžeme očakávať ďalšie prepady na 120, možno až 100 $. Viac info. nájdete v originálnej analýze. Dnes je posledný deň, kedy si môžete kúpiť členstvá Standard S (-25%) a Standard L (-20%) so zľavou!

Konsolidácia krypto-trhu

Kryptomeny v poslednom týždni prevažne konsolidovali na svojich supportoch. Bitcoin sa pohybuje okolo hladiny 3800 $, na druhej priečke sa nachádza Ethereum, na ktoré sa zase doťahuje tretie XRP. Štvrtý EOS má takmer miliardový náskok pred piatou najväčšou kryptomenou – LTC. Bitcoin Cash je až šiesty. V TOP 10 tiež nájdeme stablecoin Tether, Stellar, Binance Coin a Tron.

Sledovať ceny kryptomien môžete na našom novom webe KMcap.

kmcap cryptos

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: