Platforma Waves a jej projekt Vostok, ktorý si podmaňuje ruské giganty

BITmarkets BITmarkets

Dcérska spoločnosť ruského high-tech konglomerátu Rostec začala oficiálne spolupracovať s blockchainovou platformou Vostok. Informáciu včera potvrdila spravodajská agentúra Tass.

Oficiálne sa teda potvrdila väčšina informácií, ktoré sme písali už skôr:

Na čom pracuje Waves a ruský štátny konglomerát, ktorý zahŕňa 700 podnikov?

Zmluva bola podpísaná pobočkou spoločnosti Rostec National Center for Informatization (NCI) a technologickou spoločnosťou Vostok. Tá poskytuje blockchainovú platformu, ktorá kombinuje súkromný blockchain a Vostok. Ten plní úlohu systémového integrátora.

Vostok je projekt tímu známej kryptomeny Waves

Waves ekosystému sa podarilo vyzbierať od investorov v decembri 2018 celkom 120 miliónov dolárov na platformu Vostok. Tá využíva technológiu Waves na komerčné, ale tiež aj vládne IT systémy.

Podľa dohody bude spoločnosť Vostok zodpovedná za vývoj blockchainových riešení pre NCI, ktoré budú tvoriť základné kamene infraštruktúry.

„Partnerstvo s Vostokom poskytne NCI príležitosť rozvinúť svoje kompetencie pri zavádzaní blockchainových technológií na mestskej, regionálnej a federálnej úrovni.”

Tass uvádza, že Vostok už začal spolupracovať s významnou ruskou bankou Sberbank, dopravnou spoločnosťou Transmashholding, ruskou bankou VEB.RF, Rostec a telekomunikačnou spoločnosťou Transtelecom v Kazachstane. Celková výška týchto projektov by mala prekročiť 1 miliardu rubľov (asi 15 miliónov dolárov).

Záver

Asi to nebude hneď, ale za pár rokov by sa tím Waves so svojimi projektmi ako je Vostok mohol dostať do naozaj vysokej hry. Takisto cena Waves tokenu odráža výsledky dobrej práce aj v tomto období, keď väčšina kryptomien je na 5 – 15 percentách svojej pôvodnej hodnoty od posledného hype. Waves ukázal, že je schopný ísť proti trendu a posilňovať aj keď BTC padá.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/bezpecnost-na-co-sluzi-vpn-a-preco-zacina-byt-jej-pouzivanie-nutnostou/

Zdroj: cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: