ETH hash rate na maxime
ETH hash rate na maxime. Zdroj: Shutterstock.com/Cryptographer

Množstvo ETH, ktoré je v držbe baníkov, dosiahlo rekordné úrovne v amerických dolároch. Nikto totižto nechce predávať. Zostatok, ktorý držia baníci Etherea, je najväčší od chvíle, keď bola sieť spustená pred piatimi rokmi. Po prepočte na USD je podľa údajov analytickej platformy Santiment na historickom vrchole 1,85 miliardy dolárov.

Firma uviedla, že 532 750 ETH je najväčší zostatok baníkov od 13. júla 2016. Suma sa rovná približne 0,45 % celkových obehových dodávok Etherea, čo je v súčasnosti 117,8 milióna ETH.

ETH cena vs. mineri. Zdroj: santiment.net
ETH cena vs. mineri. Zdroj: santiment.net

Baníci zvyčajne majetok pravidelne predávajú, aby pokryli náklady, ktoré zahŕňajú elektrickú energiu a hardvér. Neochota predávať naznačuje, že baníci by sa mohli zdržať ďalšieho zvyšovania cien.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať – 3 faktory, ktoré naznačujú, že cena Etherea do konca roka bude na 6 000 dolárov

Hash rate ETH nebol zasiahnutý

Miera hash rateu, ktorá sa často považuje za odraz zdravia a bezpečnosti siete, sa počas odlivu minerov z Číny znížila. Klesla na 477 TH/s na konci júna, ale za posledné tri mesiace sa úplne zotavila a dostala sa na nové vrcholy. Od začiatku roka je to aktuálne nárast o 150 %.

A to napriek tomu, že továrne na ťažbu ETH v Číne rušili činnosť. SparkPool a BeePool v posledných týždňoch prerušili prevádzku. Je zvláštne, že podľa Bitinfocharts nedošlo k žiadnemu znateľnému poklesu rýchlosti hash, ktorý dosiahol 5. októbra historické maximum 745 terrahash za sekundu (TH/s).

Baníci začali hromadiť majetok po londýnskom hard forku začiatkom augusta. Výskum kryptoburzy Kraken naznačil, že baníci očakávali ďalšie zvýšenie cien od potenciálnych deflačných vlastností po spustení EIP-1559, ktorý spaľuje niektoré transakčné poplatky. Od spustenia aktualizácie 5. augusta bolo podľa Ultrasound.Money spálených 473 120 ETH v hodnote približne 1,7 miliardy dolárov.

Okrem toho ponuku obmedzili aj vložené ETH do kontraktov Eth2 Beacon Chain. Bolo uzamknutých približne 6,7 % (7,9 milióna) Etherea. Pri súčasných cenách okolo 3 577 dolárov to predstavuje zhruba 28 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – bullrun potvrdený, cena je krátkodobo prehriata

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre