Miliardový investor radí – toto je zlatý grál vytvorenia bohatstva

Kategorie: Biznis a ponikanie
Toto je zlatý grál investovania
Toto je zlatý grál investovania. Zdroj: shutterstock.com/Mr.paripat niyantang/Ground Picture

Investovanie a tvorba bohatstva už dávno nie sú len výsadou bohatých ľudí so stovkami tisíc. Investovanie je dnes už povinnosť pre každého človeka a ten, kto neinvestuje, v skutočnosti o peniaze prichádza. Kryptomagazín vám často prináša tipy, ako ziskovo investovať a nenechať svoje peniaze napospas inflácii. Dnes vám prinášame rady známeho miliardového investora, Raya Dalia, ktorý odpovedal pre ChatGPT na otázku, čo je „zlatým grálom“ jeho majetku. Správu priniesol portál finbold.com.

Umelá inteligencia má jasnú odpoveď

Umelá inteligencia, ktorá sa dostala výrazne do popredia a pozornosti od začiatku tohto roka, začína ovládať mnohé oblasti života. Môže byť veľkým prínosom, ale i nebezpečenstvom, ako varuje Elon Musk. Snáď najznámejšou aplikáciou svojho druhu, ktorá poskytne odpovede takmer na všetko, je ChatGPT.

Je však dôležité ozrejmiť, že umelá inteligencia nie je pôvodcom informácií. Jej úlohou je v podstate len zhromaždiť dáta, dostupné na internete a poskladať ich do odpovede na otázku používateľa tejto aplikácie. Nie je teda neomylná a pracuje len s dostupnými údajmi, pričom vie skladať básne, písať texty či knihy. Preto aj spomenutý miliardový úspešný investor Ray Dalio, dostal od aplikácie ChatGPT otázku, čo by poradil investorom, ako svoje tajné know-how pri získaní majetku.

Umelá inteligencia ChatGPT

Umelá inteligencia ChatGPT. Zdroj: shutterstock.com/Juicy FOTO

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Toto je tajomstvo veľkého majetku

Zakladateľ najväčšieho hedgového fondu na svete, Bridgewater Associates, prezradil vo videu na YouTube, čo ho priviedlo ku veľkému bohatstvu. Nie je to žiadna kvantová fyzika, ani tajný recept, ktorý by mal ostať skrytý. To, čo Dalio radí všetkým, ktorí chcú počas života využiť silu nástrojov finančného trhu či svojej práce, tkvie v jedinom slove. Diverzifikácia. To je ten zlatý grál.

Diverzifikácia, teda rozdelenie rizika, je dobre známa všetkým skúseným investorom. Vo svete investovania nie je možné sa spoliehať na žiadnu istotu. Preto jedine zabezpečenie sa formou rozdelenia investície či príjmov do mnohých zdrojov, je skutočným riešením. Dalio radí, že investovaním do 10 až 15 nekorelujúcich nástrojov, môžeme znížiť riziko straty kapitálu až o 80 %, a to bez zníženia výnosu.

Toto je najväčší problém investorov

Ray Dalio vo videu, ktoré si môžete vyššie pozrieť v celom znení hovorí, že hlavným problémom väčšiny investorov na svete, je spoliehanie sa na jeden alebo zopár investícií či zdrojov príjmu. Je to podľa neho najhoršia možná varianta na ceste za bohatstvom. Je všeobecne známe, že najúspešnejší investori majú aj niekoľko desiatok zdrojov príjmov, čo zabezpečuje ich istotu, že ak aj niektorý vypadne, tak sa to ich cash-flow nijako nedotkne. Naopak, chudobní ľudia majú zväčša len jeden zdroj príjmu a to ich robí absolútne zraniteľnými.

„Predstavte si, že sa vám stane jedna hrozná situácia. Majte na pamäti, že to, čo neviete, je väčšie ako to, čo viete, a preto je sila diverzifikácie naozaj veľkou silou. Chcel by som, aby ste pochopili, v čom ste dobrí, čo viete a čo neviete, a potom ako dobre diverzifikovať, aby ste mali dobrý výnos v pomere k vášmu riziku; to je najdôležitejšia zásada,“ hovorí Dalio.

Jeho slová odrážajú smutnú realitu väčšiny ľudí, ktorí sa spoliehajú iba na svojich zamestnávateľov či sociálne zabezpečenie pričom zabúdajú, že nič z toho nemajú plne pod kontrolou a ich prítok financií sa takto môže kedykoľvek zastaviť. Navyše, s dlhmi ostávajú v takýchto situáciách v takmer neriešiteľnej situácii a často sa ocitajú pod exekúciami či na ulici.

Je preto kriticky dôležité, hľadať a vytvárať si v dnešnej neistej dobe ďalšie zdroje príjmov, ktoré nás môžu ochrániť v prípade nepredvídateľných situácií. Preto, ako hovorí Ray Dalio, „musíme nájsť, v čom sme dobrí a to následne využiť v náš prospech na získanie alternatívnych zdrojov príjmov.“

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Čítajte ďalej: 5 dôvodov, prečo stále nemáš dostatok peňazí a ako to zmeniť