BItcoin stagnuje okolo 30 000 $
BItcoin stagnuje okolo 30 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/DRN Studio

Bitcoin sa za posledné dni takmer nepohol a pokračuje v bočnej štruktúre v tesnom cenovom rozmedzí od 28 700 $ do 31 000 $. K reverzii trendu tak stále nedochádza a je v nedohľadne. Dominancia hlavnej kryptomeny medzičasom taktiež stagnuje priamo na zóne okolo 45 % a nachádza sa v rastúcom trende.

BTC sa v čase písania článku obchoduje opäť nad hladinou 30 000 $ a nevykazuje zmenu trendu. Predikcia scenárov sa tak nemení a očakávam v prvom scenári mierny pohyb smerom nahor na 35 000 $ v prípade, že cena prekoná rezistenciu sideway pohybu na hladine zhruba 31 400 $. Stále však tento rast bude súčasťou korekčnej štruktúry.

BItcoin stále ide bokom
BItcoin stále ide bokom. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Obavy z recesie USA rastú pre prísnu menovú politiku – sú kryptomeny riešením?

Bitcoin stagnuje na 30 000 $

Druhým scenárom je pokračovanie korekcie priamo zo súčasnej sideway štruktúry. Oba scenáre sú tak bearish a z krátkodobého aj strednodobého hľadiska k reverzii primárneho trendu zjavne nedôjde. Na druhej strane, z dlhodobého hľadiska ostávame bullish a z otočeniu trendu môže dôjsť možno už v tretej kvartáli 2022.

Súčasná sideway štruktúra nie je podporovaná objemami a tak je naivné uvažovať nad posledným minimom ako nad absolútnym dnom korekcie. Ak chceme rozmýšľať nad dnom, objemy býkov musia kontinuálne rásť, čo momentálne absentuje.

Mohlo by ťa zaujímať: Ktorá kryptomena z TOP 10 zaznamenala najmenší prepad v roku 2022?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance