Spoločnosť Disney prichádza s novým projektom
Spoločnosť Disney prichádza s novým projektom. Zdroj: Shutterstock, AFM Visuals

Nadnárodná svetoznáma spoločnosť zo zábavného priemyslu Disney si nechala patentovať technológiu pre metaverzový zábavný park.

Disney a metaverzum

Spoločnosť Disney získala patent, ktorý jej umožní vytvoriť personalizované interaktívne atrakcie pre návštevníkov zábavného parku. V podstate pôjde o simulátor virtuálneho sveta v reálnom priestore.

Technológia bude fungovať na základe sledovania mobilných telefónov návštevníkov, generovania a premietania personalizovaných 3D efektov.

Metaverzum bolo prvotne navrhnuté ako virtuálny svet na internete, ktorý je prístupný pomocou dodatočného nasadenia súpravy pre virtuálnu alebo rozšírenú realitu. Technológia, ktorú predstavila spoločnosť Disney, by priniesla metaverzum do reálneho sveta.

„Budeme schopní ešte tesnejšie prepojiť fyzický a digitálny svet, čo umožní rozprávania príbehov bez hraníc v našom vlastnom Disney metaverze,“ uviedol generálny riaditeľ Bob Chapek.

Prečítaj si tiež: ETH jasne zaostáva za konkurenciou – záujem investorov o protokoly Avalanche, Terra a Solana rastie

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ešte v novembri roku 2020 priniesol pohľad na projekt aj Tilak Mandadi, strategický riaditeľ spoločnosti Disney Resorts. Povedal:

„Keď sa pozeráme do budúcnosti, prepojené zážitky v parku, ktoré prekonávajú fyzickú a digitálnu bariéru a odomykajú nové vrstvy rozprávania príbehov, sú naším hlavným cieľom.“

Na celom svete oficiálne existuje 12 zábavných parkov Disney, a to konkrétne v USA, Paríži, Hongkongu, Japonsku a Číne. Za rok 2021 dokázala spoločnosť vygenerovať zisk v hodnote 17 miliárd dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance