Microsoft oznamuje novú blockchainovú platformu – konkurenčný boj sa začal!

Novinky Microsoft oznámil Azure Blockchain
Microsoft oznámil Azure Blockchain. Zdroj: shutterstock.com/HJBC
BITmarkets BITmarkets

V tlačovej správe oznámil Microsoft full managed službu, Azure Blockchain. Nová platforma Blockchainas-aService (BaaS) údajne umožní používateľom vytvárať blockchainové aplikácie v predkonfigurovanej sieti.

Stránky Microsoft Azure Blockchainu sú v češtine – sami si môžete pozrieť, akú službu prezentujú.

microsoft-azure-blockchain-cz

Nehovoríme tu o kryptomenách. Ide o podnikovú službu, ktorá má pomôcť firmám vytvárať aplikácie na technológii blockchain.

Podľa šéfa korporátnej komunikácie spoločnosti Microsoft, Franka Shawa, táto služba zjednodušuje vytváranie a správu blockchainových sietí. Shaw tiež poznamenal, že s Azure Blockchain Service môžete vytvoriť novú sieť na zopár kliknutí“, ktorá umožní používateľovi vykonávať základné operácie, ako je pridávanie nových členov do siete a pod.

Quorum, blockchainová opensource platforma podporovaná JPMorgan Chase, je prvou platformou, ktorú možno prostredníctvom služby Azure Blockchain Service spravovať.

Quorum je postavený na populárnom protokole Ethereum, ktorý má najväčšiu vývojársku komunitu na svete, bol teda jasnou voľbou“, vysvetľuje Azure CTO, Mark Russinovich.

Správou blockchainu to nekončí. Spoločnosť Microsoft tiež rozšírila kód Visual Studia, aby pomohol vývojárom vytvárať smart kontrakty.

Záver

Gigantickí hráči, ako Microsoft, IBM alebo Amazon síce nenaskočili do vlny kryptomien, ako by si niektorí mohli priať. Avšak to, čo ich zaujíma je blockchain. Práve tu začínajú tieto obrovské firmy stavať základne. Konkurenčný boj sa práve začal!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.