Europol uzatvára obrovské nelegálne trhovisko na dark webe a zabavuje kryptomeny

BITmarkets BITmarkets

Nemecká polícia, spolu s Europolom, uzavrela servery dark webového trhoviska. Od podozrivých a zatknutých osôb zaistila šesťciferné sumu v kryptomenách.

Wall Street Market – obrovské nelegálne webové trhovisko, uzavrela nemecká federálna kriminálna polícia, pod vedením nemeckého štátneho zastupiteľstva.

Podľa správy nemecké úrady zatkli tri podozrivé osoby, zhabali im cez 550 000 eur v hotovosti, a tiež Bitcoin a Monero v šesťmiestnych sumách (hodnota nešpecifikovaná), ďalej niekoľko automobilov, počítačov, pevných diskov a ďalších položiek.

Europol poznamenal, že na Wall Street Markete bolo zaregistrovaných viac ako 1,15 milióna užívateľov, z toho 5 400 boli dodávatelia (predajcovia drog, odcudzených dát, falošných dokumentov a malware).

Fínska colná správa zabavila servery a obsah Valhally

Silkkitie pôsobí v sieti Onion Router (Tor) od roku 2013. V rovnakom oznámení Europol oficiálne oznámil, že fínska colná služba tiež zorganizovala zvrhnutie podobného trhu menom Valhalla, známeho tiež ako Silkkitie.

Na tomto trhovisku sa už niekoľko rokov predávajú narkotiká a iné nelegálne tovary. Silkkitie je jedným z najstarších a medzinárodne najznámejších obchodných miest v sieti Tor.

Mohlo by vás zaujímať: Ako používať Bitcoin anonymne?

Europol zostavil dark webový tím a je mimoriadne úspešný

Jednou z iniciatív Europolu je vytvoriť koordinovaný prístup k presadzovaniu práva v boji proti trestnej činnosti na dark webe. Pomáhajú mu v tom orgány presadzovania práva členských štátov EÚ, operatívnych tretích strán a iných relevantných partnerov, ako je Eurojust.

Na dosiahnutie tohto cieľa založil Europol špecializovaný tím pre dark web, ktorý bude spolupracovať s partnermi EÚ a orgánmi presadzovania práva po celom svete, aby sa zmenšila veľkosť tejto nelegálnej ekonomiky.

Záver

Pohybovať sa na dark webe môže byť nebezpečné, rovnako ako odtiaľto nakupovať. Polícia sa veľakrát infiltruje do týchto štruktúr a zbiera dáta, kým to len ide aby následne usvedčila čo najviac ľudí. Pokiaľ tu občas nakuknete, dávajte si pozor a bez kvalitnej VPN sa tam ani nepozerajte!

Čo čítať ďalej?

Litecoin Halving 2019 – O čo ide? A môžeme očakávať prudký vzostup ceny?

Zdroj:
europol.europa.eu

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.