Výkonný riaditeľ burzy Kraken poslal investorom jasný odkaz
Výkonný riaditeľ burzy Kraken poslal investorom jasný odkaz Zdroj: shutterstock.com/SergeiElagin

Jesse Powell, výkonný riaditeľ burzy Kraken, povedal pre CNBC, že kryptoobchodníci musia byť zodpovední za riziká, ktoré vznikajú pri investovaní do digitálnych mincí:

“Myslím si, že v konečnom dôsledku sa musia spotrebitelia starať o seba, spoznať podstatu akejkoľvek mince a nespoliehať sa na žiadnu konkrétnu burzu, aby ich ochránila pred trhovou volatilitou,”

Kraken je v súčasnosti umiestnený na 8. priečke podľa objemu obchodovania. Jeho 24 hodinový volume sa pohybuje okolo 440 miliónov dolárov.

Hodnotenie kryptomien

Na World Government Summite v Dubaji, ktorého sa zúčastnilo okolo 400 delegátov z celého sveta, hovoril Powell o tom, že Kraken uskutočnil dôkladný proces hodnotenia tak, aby bolo v maximálnej miere zabezpečené, že ani jeden altcoin, ktorý je k dispozícii na jeho burze v San Franciscu, nie je podvod.

Powelov odkaz odráža podobné, ale viac vystrašené rady od globálnych regulátorov. Európske regulačné orgány 12. februára varovali spotrebiteľov o vysokom riziku investovania do kryptomien a poznamenali, že investori úplne nerozumejú, do čoho investujú, keď nakupujú kryptomeny.

Vyhlásenie o peňažnej nezávislosti

Miliardár a investor Warren Buffett minulý mesiac upozornil, že nedávne šialenstvo okolo Bitcoinu a iných kryptomien takmer určite skončí zle. Aj  výkonný riaditeľ spoločnosti J.P. Morgan Chase Jamie Dimon sa na začiatku roka  vrátil k svojej predchádzajúcej kritike, keď označil Bitcoin za podvod.

Na otázku, či by obchodníci s kryptomenami mali brať vážne názory takýchto investorov, Nick Spanos, generálny riaditeľ spoločnosti Blockchain Technologies Corporation, odpovedal:

“Warren Buffett je dobrý pri prenájme nábytku, alebo pri  iných obchodoch, ktoré robí, ale my máme odlišný  biznis. “

Na tom istom summite v Dubaji neskôr prehlásil:

“Domnievam sa, že kryptomeny sú deklaráciou peňažnej nezávislosti ľudí,”

Záver

Môžme súhlasiť  s Powelom, že v prvom rade si musia investori uvedomiť veľkosť rizík pri obchodovaní s kryptomenami. Dôkladne sa s nimi zoznámiť a porozumieť investovaniu do nich. Investujú predsa svoje peniaze.

Je ale dôležité zoznámiť sa aj s burzami, ktorým mienite zveriť svoje investície, pretože isté riziká predstavujú aj ony sami.

Nenechajte si ujsť naše spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance