Blockchain sa udomácňuje vo veľkých firmách.
Blockchain sa udomácňuje vo veľkých firmách. Zdroj: shutterstock.com/IuriiMotov

Predstavte si, že by vás ošetroval doktor s nepravým CV. Alebo, že by ste nedostali prácu iba kvôli tomu, že si niekto svoje CV sfalšoval a obmenil. Nanešťastie sa toto v dnešnom svete deje takmer na dennom poriadku hlavne na miestach, kde je overovanie si oficiálnych dokumentov príliš zdĺhavé, náročné alebo drahé. Blockchain však ponúka riešenie a nádej do budúcna aj v tomto odvetví.

Bitcoin CV verifikácia

University College London (UCL) oznámila, že ich Centre for Blockchain Technologies prišlo s novinkou. Tou má byť okamžitá verifikácia akademických výsledkov pomocou Bitcoinu. Táto možnosť by sa mala ponúkať zatiaľ študentom odboru MSc Financial Risk Management.

Všetci absolventi kurzov z rokov 2016 a 2017 môžu zaregistrovať detaily o svojom titule na platformu vyvinutú startupom z Londýnu- Gradbase. Po registrácií vašich detailov a výsledkov, škola skontroluje pravdivosť daných informácií pomocou Bitcoinu. Absolvent následne obdrží QR kód, ktorý si môže umiestniť na svoje CV, odborné profily alebo iné miesta, kde by pravosť týchto dokumentov mohla byť preskúmaná.

Zakladateľ spoločnosti GradBase Cédric Colle povedal:

„Podvody v oblasti akademických výsledkov sú celosvetovým problémom, ktorý potrebuje globálne riešenie. Cieľ Gradbase je stať sa prvou platformou pre jednoduchú a dôveryhodnú verifikáciu dokumentov po celom svete.“

University College London- Centre for Blockchain Technologies (CBT)

University College London bola založená v roku 1826 v centre Londýna. Podľa počtu prihlásených študentov je UCL treťou najväčšou univerzitou vo Veľkej Británii. Dokonca ak by sa bralo do úvahy iba postgraduálne štúdium, tak UCL obdrží najviac prihlášok v UK. Preto niet divu, že pre takmer 38 tisíc študentov zo 150 krajín na svete sa otvorilo Centre for Blockchain Technologies.

Slúžiť má ako medzi-disciplinárna oblasť výskumu pre Bitcoin a novinky s ním spojené. Rovnako má byť akési prepojenie medzi programátormi a regulátormi. Paolo Tasca, riaditeľ pre UCL Centre for Blockchain Technologies uviedol:

„Sme veľmi šťastní, že môžeme spolupracovať s Gradbase platformou na skúšobnom modeli týchto verifikácií, ktorý je prvý v UK.  UCL CBT je vedúcou skupinou pri používaní blockchain technológie v školstve. Je tomu tak najmä preto, že veríme, že v budúcnosti bude podobná technológia mainstream.“

Záver

Takáto správa môže priniesť veľa pozitív. Jedným z nich napríklad je, že sa pre blockchain našlo opäť ďalšie využitie. Rovnako môže priniesť spravodlivejší systém pri overovaní CV dokumentov alebo iných oficiálnych papierov. Tieto novinky by mali preto potešiť nielen fanúšikov kryptomien, ale kohokoľvek, kto sa niekedy cítil byť poškodený napríklad pri výberovom procese do zamestnania.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás sledujte na facebooku.