DOGE-1 misia na mesiac
DOGE-1 misia na mesiac. Zdroj: Shutterstock.com/Whale Design

DOGE-1, prvá kryptomenou financovaná misia na Mesiac, sa má spustiť začiatkom budúceho roka. Misia sa má spustiť po novom partnerstve medzi dvoma blockchainovými spoločnosťami a výrobcom Geometric Energy Corporation, tiež známym ako GEC.

Ekosystém inteligentných výmen Unizen a inkubátor DeFi ZenX v stredu oznámili, že sú v procese budovania a spúšťania DOGE-1. Cubesat bude cestovať na stabilnú obežnú dráhu Mesiaca, aby získal lunárno-priestorovú inteligenciu zo senzorov a kamier, ktoré budú odoslané späť do GEC-u na analýzu.

Cubesat bude nasadený na základe dohody o štarte so SpaceX FalconX plánovanej na prvý štvrťrok 2022, hoci neboli poskytnuté žiadne presné dátumy. K dnešnému dňu bolo vypustených viac ako 1 600 cubesatov, ale na rozdiel od DOGE-1 sa dostali na nízku obežnú dráhu Zeme. Tá je vo výške 100 až 1 200 míľ nad zemským povrchom. Cestovanie na obežnú dráhu Mesiaca posúva DOGE-1 až 250 000 míľ od Zeme.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež – Spoluzakladateľ DOGE kritizuje hype okolo niektorých projektov – podporil ho Musk

DOGE-1 môže dosiahnuť prvenstvo

CAPSTONE od NASA mal byť prvým cubesatom, ktorý dosiahne na Mesiac, ale bol niekoľkokrát odložený a jeho aktuálny dátum štartu je koniec marca 2022. To znamená, že DOGE-1 by mohol byť prvým cubesatom v histórii, ktorý dosiahol na Mesiac, čo znamená významný úspech pre globálne vesmírne lety.

Projekt financovaný dogecoinmi bol prvýkrát predstavený v máji tohto roku s plánovaným dátumom spustenia už v prvom štvrťroku 2022. V tom čase viceprezident komerčného predaja SpaceX, Tom Ochinero, povedal, že misia bude demonštrovať aplikáciu kryptomeny mimo obežnej dráhy Zeme a položí základ pre medziplanetárny obchod.

Dogecoin (DOGE) sa dostal do popredia začiatkom tohto roka čiastočne vďaka zakladateľovi spoločnosti SpaceX, Elonovi Muskovi. Ten propagoval meme coin a dokonca tvrdil, že spolupracuje s jeho vývojármi na zlepšení jeho efektívnosti.

Mohlo by ťa zaujímať – BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre