McAfee nikdy nespí: 100K $ za úspešný hack a McAfeeMarketCap.com

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Na to, že okolo Johna McAfeeho je stále rušno, sme si už asi všetci zvykli. Spomeňme si iba na pár posledných správ, v ktorých hral hlavnú úlohu: ohlásenie kandidatúry na amerického prezidenta, jeho údajné otrávenie, vydanie Prehlásenia menovej nezávislosti, predstavenie nehacknuteľnej peňaženky či jeho tvrdenia o konzumácii vlastného mužstva, ak cena BTC nebude do roku 2020 na hodnote 1 milión dolárov.

Mohlo by vás zaujímať: Dostane sa Bitcoin na jeden milión dolárov? Sledujte online graf

100 000 USD za úspešný hack nehacknuteľnej a neprelomiteľnej peňaženky Bitfi Wallet

Nedávno John McAfee zverejnil tweet, v ktorom ponúka 100 000 dolárov každému, kto sa dokáže nabúrať do peňaženky Bitfi, ktorú v posledných dňoch propagoval na sociálnych sieťach.

Takto vysoká suma svedčí o tom, že Bitfi a John sú si svojím tvrdením skutočne istí. Marketingový tím Bitfi walletky sa k tomu vyjadril nasledovnými slovami:

„Pevne veríme, že hodnota tejto odmeny rozptýli všetky možné obavy ohľadom bezpečnosti peňaženky Bitfi. Táto naša ponuka nie je určená na to, aby nám niekto pomohol identifikovať chyby v zabezpečení. Stojíme si za tým, že bezpečnosť tejto peňaženky je absolútna a túto walletku nie je možné napadnúť alebo do nej preniknúť pomocou vonkajších útokov. Tento program má skôr demonštrovať každému, kto tvrdí alebo sa domnieva, že nič nie je nehacknuteľné a že peňaženku Bitfi je možné vykradnúť, že takéto pokusy sú márne. Všetky naše reklamné tvrdenia o bezpečnosti peňaženky Bitfi sú presné.”

Ak by ste sa chceli, aj napriek tomuto silnému vyhláseniu, predsa len pokúsiť o zisk odmeny, pravidlá sú celkom jednoduché. Najskôr si musíte zakúpiť Bitfi peňaženku a uložiť si v nej nejaké kryptomeny, ktoré sa následne pokúsite ukradnúť. Firma tiež požiadala, aby boli vaše hackerské pokusy popísané a zverejnené, aby prípadne pomohli aj ostatným v úsilí získať peniaze od samotného Johna McAfeeho.

Odporúčame článok: Viete, aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet?

McAfeeMarketCap.com

Pozornosť kryptokomunity vzbudilo aj jeho ďalšie oznámenie: (zatiaľ) v beta režime bola spustená webová stránka McAfeeMarketCap.com. Je treba dodať, že hoci ide zatiaľ iba o beta režim, stránka je naozaj dobre spravená a použiteľná. Mohlo by tak ísť o ďalšiu podarenú alternatívu k stránke Coinmarketcap.com.

Tip redakcie: Coinmarketcap a jeho 7 alternatív

Webová stránka prináša aj aspekt známy zo sociálnych sietí a to je odkaz Members (členovia), kde sú investori a obchodníci povzbudzovaní k tomu, aby sa pripojili a pridali svojich priateľov. Zatiaľ síce nie je úplne jasné, ako by sa táto časť webu mala rozrastať a kam smerovať, ale to je v rámci beta verzie celkom pochopiteľné a odpustiteľné.

Samotní tvorcovia hovoria o webe takto:

„McAfee Market Cap bol založený začiatkom roka 2018, kedy niekoľko členov tímu McAfee malo víziu: vytvoriť dokonalú znalostnú a informačnú databázu o všetkých veciach týkajúcich sa blockchainu a kryptomien. Dnes existuje niekoľko webových stránok, ktoré ponúkajú skvelé informácie a možnosť sledovania cien. McAfee Market Cap sa snaží tento koncept vylepšiť a priniesť niečo nové a jedinečné. V súčasnej dobe ponúkame v reálnom čase ceny 100 kryptomien (podľa trhovej kapitalizácie) a sviečkové grafy, ktoré sú postavené na dátach spoločnosti Tradingview. Leto 2018 bude pre McAfee Market Cap zásadné. Budeme pridávať ďalšie meny, indexy a spustíme online sociálnu sieť pre obchodníkov, investorov a fanúšikov blockchainu.”

Navyše, čo sa týka aspektu sociálnych sietí, snažia sa navnadiť týmito slovami:

„Užívatelia tiež budú mať možnosť predpovedať vývoj cien kryptomien a podľa ich schopnosti úspešnej predikcie trhu sa budú umiestňovať v rebríčku. Užívatelia s vysokou mierou presnosti budú mať prístup k ďalším exkluzívnym funkciám. McAfee Market Cap bude miestom, kde môžu obchodníci a investori nachádzať nových priateľov, vymieňať si nápady, názory, predpovede a zdieľať svoje kontaktné údaje.”

Záver

Ponúkaná odmena za úspešný hack peňaženky Bitfi je pre prípadných hackerov skutočne veľmi lukratívnou príležitosťou. V júni si takto jeden šikovný jedinec zarobil viac než 120 000 dolárov počas jedného týždňa tým, že odhalil chyby v zabezpečení siete EOS. Či bude niekto z hackerov takto úspešný aj v prípade peňaženky Bitfi je vo hviezdach. Dobrá správa pre celý kryptosvet je tá, že bezpečnosť kryptopeňaženiek sa neberie na ľahkú váhu a je jej venovaná veľká pozornosť.

A čo sa týka McAfeeMarketCap.com? Znovu pripomíname, že stránky sú zatiaľ iba v beta verzii, ale už teraz zaznamenávajú mnoho kladných ohlasov. Človek nikdy nevie, možno sa McAfeeMarketCap čoskoro stane jednotkou pre sledovanie hodnôt, trendov a analýz digitálnych mien.

Či už Johna McAfeeho milujete alebo nenávidíte, jedno sa mu uprieť nedá. Je to osoba, ktorá skutočne žije a nikdy neviete, čím vás môže prekvapiť nabudúce. A svet virtuálnych mien si bez neho nevieme ani len predstaviť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroje:
thenextweb.com
cryptodaily.co.uk

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.