MasterCard crypto

kryptomeny vo svete neustále rastie záujem. Tento fakt potvrdzuje aj prieskum jedného z najznámejších vydavateľov kreditných kariet – spoločnosti MasterCard. Ten hovorí, že štyria z desiatich oslovených ľudí premýšľa, že v budúcom roku začne platby realizovať prostredníctvom kryptomien.

Dáta z kampane ničím neprekvapujú

Kampaň „Consumer Appetite for Digital Payments Takes Off“ (Apetít po digitálnych platbách stúpa) prebehla v celkovo 18 krajinách a zahŕňa odpovede 15 500 opýtaných ľudí.

Štatistické údaje z minulého roka sú značne odlišné v porovnaní so súčasným stavom. Viac ako dve tretiny oslovených jedincov, teda 67% jednoznačne uviedlo, že záujem o platby s kryptomenami je u nich vyšší ako minulý rok. Zainteresovanosť do kryptomien pri tom prevláda najmä u ľudí, ktorí spadajú do skupiny tzv. mileniálov. Vysoká časť danej skupiny, až 77% pri tom uviedla, že má záujem zvýšiť svoje vedomosti v oblasti kryptomien.

Americký úrad pre sčítanie ľudu klasifikuje tzv. mileniálov ako ľudí narodených v roku 1982 až 2000, čo znamená, že sa jedná o jedincov vo veku od 21 do 39 rokov.

Spoločnosť MasterCard združuje takmer miliardu zákazníkov a z dôvodu vysokého záujmu o kryptomeny ohlásila v prvej polovici februára podporu platieb v kryptomenách. Užívatelia budú mať možnosť využívať digitálne meny u viac ako 30 miliónov obchodníkov.

Väčšina respondentov zapojených do prieskumu pochádzala zo Severnej a Latinskej Ameriky, blízkeho východu, Afriky, Ázie a tichomoria.

Pandémia mení pohľad na platobný systém

Najväčší vplyv na prieskum mala bezpochyby najväčšia epidemiologická kríza spôsobená vírusom Covid-19. Až 93% účastníkov prieskumu uviedlo, že z hľadiska súčasnej situácie premýšľa nad využitím rôznych alternatívnych platieb. Do tejto skupiny spadajú platby digitálnou menou, biometria alebo platba prostredníctvom QR kódu.

Hoci záujem o kryptomeny vo svete neustále narastá, spoločnosť MasterCard uvádza, že musí zapracovať najmä na ochrane a dodržiavaní právnych predpisov zo strany spotrebiteľov.

Craig Vosburg, produktový riaditeľ spoločnosti MasterCard ďalej uvádza:

„Pri pohľade do budúcnosti musíme aj naďalej umožňovať použitie všetkých druhov platieb, či už fyzicky, alebo online. Je dôležité, aby nová éra digitálnej ekonomiky fungovala pre všetkých.“

MasterCard chystá podporu platieb kryptomenami! Miliarda ľudí získa prístup k BTC a ďalším coinom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance